seria01_14-11

10 найкрасивіших залізничних вокзалів світу

Перше знайомство з містом часто починається з залізничного вокзалу. Розповідаємо про найкрасивіші станції з незвичайною історією. Їх оздоблення не можливо випустити з уваги, навіть якщо поспішаєш на потяг.

Порту, Португалія

portugal-porto-central-sao-bento-railway-station

Якби була премія за найкрасивіший залізничний вокзал світу, то Сан-Бенту в Порту точно отримав би перше місце. Зовні його оздоблення нагадує стиль Парижу XIX століття, а всередині вирує фарбами колориту Португалії. Стіни залів покриті 20 000 знаменитими на весь світ португальськими плитками азулежу, на розпис яких художник Хорхе Колака витратив 11 років. Обов’язково прийдіть сюди без валіз і не в день від’їзду. Захват гарантуємо!

Льєж, Бельгія

seria01_14-11

Залізничний вокзал Льєж-Гійемен в бельгійському містечку Льєж – головна транспортна артерія міста і країни. Також він вважається одним з головних високошвидкісних залізничних вузлів Бельгії – щодня ним користується більше 40 тисяч людей. Вокзал побудували в 1842 році, а в 2009-му вокзал повністю переробив іспансько-швейцарський архітектор Сантьяго Калатрава. Оновлений Льєж-Гійемен створений зі сталі, скла і білого бетону в футуристичному стилі.

Мадрид,  Іспанія

Madrid-Estacion-Atocha

Мадридський Аточа – модна локація для інстаграмерів і приклад комфортного стильного залізничного вокзалу. Всередині нового терміналу знаходяться красивий тропічний сад з пальмовими деревами, дістають до високої скляного даху, і невеликий басейн для черепах. Також тут є нічний клуб і кафе з хорошою і смачною кухнею. Квиток в цьому крилі вокзалу не купиш – потрібно йти в інший зал. Ідеальне місце для очікування свого поїзда або трансферу.

Гельсінкі, Фінляндія

Helsinki-City-Finland

Гельсінський вокзал побудував в 1919 році основоположник стилю модерн у фінській архітектурі Еліель Саарінен. Будівля станції вражає своєю красою і деталями. Вона прикрашена чотирма великими статуями вартових, які тримають сферичні вогні по обидва боки від входу терміналу. Гранітні охоронці вітають сотні тисяч пасажирів щодня.

Мец, Франція
Фото 31.01.15, 17 13 13

Зазвичай Мец не входить в список французьких міст, обов’язкових для відвідування туристами. І дуже даремно – саме тут знаходиться найчудовіший залізничний вокзал Франції. У минулому році, коли французька залізнична компанія SNCF провела опитування серед пасажирів на тему кращої станції, паризький Gare du Nord програв Gare de Metz-Ville в Меці (побудований 1908 г.). Будівля прикрашена вежею з годинником. Також є приємний бонус – коли магазини і кафе міста в неділю закриті, тут все працює.

Антверпен, Бельгія

антверпен-
Будівля Центрального залізничного вокзалу – одна з найголовніших визначних пам’яток міста. У 2009 році воно зайняло четверте місце в рейтингу найкрасивіших вокзалів світу від американського журналу Newsweek. Вокзал пройшов дуже тернистий шлях, але в підсумку в 1905 році його відбудували в стилі необароко. В оформленні, уявіть собі, використовували більше 20 різних видів каменю і мармуру!

Стамбул, Туреччина

Сиркеджи

У місті контрастів знаходиться один з найвідоміших і найкрасивіших вокзалів світу – Сіркеджі, куди приходив історичний «Східний експрес». Маршрут відкрили в 1890 році, і він з’єднував Стамбул (в той час Константинополь) з Салоніком, Бухарестом, Софією і Белградом. Вокзал побудований в стилі європейського орієнталізму. Тут є невеликий безкоштовний музей Sirkeci Garı Demiryolu Müzesi, де експонуються деталі інтер’єру «Східного Експресу».

Мумбаї, Індія

Чхатрапати-Шиваджи

Чхатрапаті-Шиваджи – історичний вокзал, що входить в список ЮНЕСКO. Ви точно бачили його в «Мільйонері з трущоб». Будівлю спроектував британський архітектор Фредерік Вільям Стівенс. Йому вдалося вдало змішати в одному місці вікторіанську неоготику і індо-сарацинську еклектику. Екстер’єр вокзалу прикрашений куполами, вежами і арками. Інтер’єр теж виглядає помпезно: всюди розкішна різьба по дереву, залізні перила і головні сходи з балюстрадою.

Львів, Україна

Мініатюрний і красивий львівський залізничний вокзал за останні роки завдяки розвитку туризму, став меккою для приїжджих. Цікаво, що саме цей вокзал був першим на території України в 1861 році, і поїзд, який прибув сюди в день відкриття, слідував з Відня. Будівля виконана в витриманому класичному стилі. Він настільки фотогенічний, що його знімки найчастіше зустрічаються в стрічці Instagram, на відміну від інших українських вокзалів.

вокзал-львов

Одеса, Україна

одесса

Будівля Одеського залізничного вокзалу побудована в неокласичному стилі і вважається однією з найкрасивіших у світі. Спроектував станцію в 1880 році архітектор Віктор Шретер. Під час Другої світової війни будівлю вокзалу було повністю зруйновано. Відновили її в 1952 році, ретельно дотримуючись попереднього проекту.

Джерело: mandria.ua

banner

Залишити відповідь         

Оцініть статтю