Британський фотограф Сем Хаскінс та його роботи в стилі НЮ (ФОТО 18+)

У його роботах як в популярних піснях того часу звучать настрої цілого покоління і живе широта почуттів від ніжності і глибини до химерності і гумористичності.


Британський фотограф Sam Haskins народився 11 листопада 1926 року в Південній Африці. Кар’єру фотографа почав в Йоганнесбурзі, а в 1968 році переїхав до Лондона. Хаскінс зіграв важливу роль в історії післявоєнної фотографії. Опублікувавши в 1962 році фотокнигу «П’ять дівчат», він позбавив жанр ню від кліше, претензійності і вульгарності, ввів новаторські ідеї в фотографію і в рівній мірі завоював визнання серед обох статей.

Опублікована в 1964 році книга «Ковбой Кейт» – химерна фотоісторія, в якій вперше свідомо використовувалася зернистість в якості творчого інструменту, мала великий вплив в світі дизайну, моди, кіно та фотографії. Вона отримала головну премію Prix Nadar у Франції в 1964 році і розійшлася по світу мільйоном екземплярів, ставши, ймовірно, найбільш продаваною фотокнигою всіх часів.

Хаскінс також був майстром студійної і локаційної зйомки, одним з найбільших чорно-білих друкарів свого покоління. За змістом його роботи охоплюють величезний спектр тем – від етнічного африканського мистецтва до оголеної натури, реклами, моди і виробничих календарів.

Іронія в тому, що коли Хаскінс було за 70, модна індустрія раптом «відкрила» майстра фотографії, на якого десятиліттями «дорівнювала». У 2000-х роках він став співпрацювати з Vogue і Harper’s Bazaar.

У його роботах як в популярних піснях того часу звучать настрої цілого покоління і живе широта почуттів від ніжності і глибини до химерності і гумористичності. У всіх відношеннях він був безкомпромісний по відношенню до самої фотографії та встановлював незмінно високі стандарти креативності та подачі. Помер 26 листопада 2009 в Боурале, Австралія.

Джерело : cameralabs

banner

Залишити відповідь         

Оцініть статтю