Чоловік або жінка? Модель-андрогін руйнує гендерні стереотипи

Сьогодні Рейн Давши (Rain Dove) – успішна фотомодель-андрогін, а ще кілька років тому вона страждала від того, що оточуючі не cприймали її зовнішність. Рейн не відразу зуміла полюбити себе такою, як є, а коли це, нарешті, сталося, стала пропагувати ідею про те, що стать – це лише один з численних стандартів, придуманих суспільством, і відповідати йому зовсім не обов’язково 

androgynous-model-rain-dove-1

Сьогодні Рейн Давши знімається в двох образах – чоловічому та жіночому. Часто вона робить колажі, на яких надягає однаковий одяг, і виглядає органічно як в «чоловічий»,так й в «жіночій» версії. В юності Рейн вважала себе некрасивою, оскільки не відповідала «ідеалу» миловидної панночки.

Часто Рейн сприймали за чоловіка, і вона рідко вказувала людям на помилку. Найчастіше навіть користувалася перевагами такої плутанини: одного разу вона прийняла рішення влаштуватися працювати пожежником, оскільки їй терміново потрібна була робота в Колорадо. Після вона змінила ще багато різних професій, і все це завдяки тому, що могла вибирати будь-які – і ті, що традиційно вважаються чоловічими, і ті, для яких обирають жіночі кандидатури. Рейн була нянею, садівником, а після стала фотомоделлю і громадським активістом.

Рейн поділилася з журналістами своєю думкою про самовизначення особистості: «Ми всі боремося за те, щоб бути унікальними. І найкраще, що ми можемо зробити, це стати самими собою. Стать- це категорія, якої насправді не існує. Це соціальний концепт, якому ми не зобов’язані відповідати.»

Джерело : kulturologia

banner

Залишити відповідь         

Оцініть статтю