Ralf-Kreyn-fotograf-LIFE_17

Чорним котам не щастить: через тренди Instagram вони залишаються в притулках

У середовищі власників домашніх тварин свої модні тренди. За межею популярності стійко залишаються чорні коти і кішки. Раніше потенційних власників відлякували забобони, а в епоху Instagram додався ще один відштовхуючий чинник: багато хто думає, що чорні коти погано виходять на фотографіях.


З Гаррі Поттером прийшла мода на утримання сов в якості домашніх вихованців (кожен захотів свого букле). Потім були водяні черепахи, пуделі … здається, щороку з’являються нові тенденції в сфері домашніх улюбленців. Команда OGOGO! вирішили розповісти про братів наших менших, які безнадійно залишаються поза модою.

Ralf-Kreyn-fotograf-LIFE_12

У притулках для тварин приблизно половина кішок, які шукають господарів, чорного або чорно-білого забарвлення. Вони стикаються з труднощами в пошуку нового будинку.

Хоча в деяких культурах до них ставляться добре (в Шотландії, кажуть, вони приносять процвітання, а в Англії і Японії – удачу), в більшій частині світу чорні кішки асоціюються з поганими прикметами і чаклунством.

Тепер вони зіткнулися з додатковою проблемою: безжалісний попит в епоху інстаграму, за параметрами якого чорні кішки вважаються менш естетично привабливими, ніж їх більш барвисті побратими. У період з 2007 по 2013 рік в британському благодійному фонді захисту тварин «Синій хрест» спостерігалося зростання чисельності чорних кішок на 65% щороку.
Королівське товариство захисту тварин від жорстокого поводження (RSPCA), зазначивши аналогічну статистику, пояснило таку тенденцію тим, що чорні кішки не «селфівські» (тобто не такі гарні на селфі-фото).

fotograf-Richard-Kalvar_27

«Це не рідкість для багатьох монохромних котяра, вони чекають багато тижнів або місяців, щоб їх хтось забрав додому», – каже Джемма Крокер з організації Cats Protection, щорічно приймає 200 000 кішок.

У спробі з’ясувати, чому так багато чорних кішок нудиться в притулках, благодійна організація провела опитування потенційних господарів. 70% людей стверджували, що у них немає улюбленого забарвлення, а коли їм показували фотографії чорних, смугастих і рудих котів і просили оцінити їх характери, чорну кішку розцінювали найменш прихильно. Їх сприймають як менш грайливих, доброзичливих.  Смугасті і руді, як правило, знаходять дім набагато швидше.

«Вони виглядають привабливіше для людей», – каже Крокер.

Ralf-Kreyn-fotograf-LIFE_17

Cats Protection щорічно проводить День чорних кішок, щоб підвищити обізнаність про їх тяжке становище. Навіть запускають кампанію в Instagram, використовуючи хештег #blackcatsrule.

Як краще сфотографувати чорну кішку? Фотограф видання The Guardian Олександра Драгоїл (Alecsandra Dragoi) пропонує розташувати її мордою до світла, «щоб вловити колір очей». При більш м’якому освітленні краще виявляться відтінки і деталі. «І, звичайно, завжди можна вдатися до постобробкифотографій».

Джеело : The Guardian

banner

Залишити відповідь         

Оцініть статтю