Брюгге, Бельгія

Мандруємо світом: Брюгге (Бельгія)

Середньовічний Брюгге в чомусь нагадує Венецію. Старовинна архітектура, канали, собори, майже відсутні автомобілі і… натовпи туристів. Та все ж він точно має власне обличчя, і за кожним поворотом вузькою вулички чи каналу вас чекає готова фотографічний шедевр. Лиш встигай натискати кнопку.

Брюгге, Бельгія

Багато для кого це, в принципі невеличке фламандське містечко, відкрилося після перегляду вже кінокласики «In Bruges», назву якого найчастіше перекладають як «Залягти на дно в Брюгге». Пригадуєте? Два англійських кіллера після невданої операції вимушені ховатися. І в якості схованки один з них обрав таку діру, як цей Брюгге: похмуре, сонне і холодне місто, де геть нічого не відбувається.

Так, в середмісті Брюгге дійсно здається, що XXI століття залишилося десь так, за кільцевою дорогою. Тут немає офісних хмарочосів, широких проспектів, та й громадський транспорт представлений в першу чергу кінними екіпажами та човнами.

Брюгге, Бельгія

Прокатитись на конях, до речі, задоволення не з дешевих – 30-40 євро. Дешевше проплисти на човні Баудевейнканалом за 8 євро.

За 30-40 хвилин неспішного сплаву можна і намилуватися архітектурою, і пофоткати гордих лебедів, і порахувати на щастя численні мости – їх тут понад п’ять десятків.

Взагалі, туристичний Брюгге – місто не з дешевих. Проживання в готелі обійдеться від 60 євро, хоча можна знайти хостели і нові надкомпактні готелі від 20. А от паркування автомобіля на диво недороге. Звісно, якщо мова про периферійні паркінги – від 3 євро за добу, для Європи – копійки.

Пообідати в ресторані буде не просто: значна частина закладів банально не працює в денну пору і відкривається ближче до вечора. Натомість є стріт- і фаст-фуд з фірмовою французькою картоплею. Теж, чесно скажемо, не дешевою.

Але навіщо платити більше? Адже можна взяти пляшку чудового фламандського вина, купити сир і багет, та просто сісти на парапеті одного з каналів. Будьте певні – це прекрасний спосіб проведення часу у меланхолійному Брюгге.

Брюгге

Не можна не згадати про бельгійський шоколад (тут є його музей) і, головне, про бельгійське пиво. В магазинах можна побачити кількасот (!) його сортів. А в пабі – вибрати один з десятків видів, причому до кожного – свій бокал. Головне – пиво «квак», ніжного бурштинового кольору, що наливається в унікальний бокал з вузькою «талією». Називається так, бо після ковтка можна почути звук, схожий на кумкання жаби.

Що ж до пам’яток, то центр Брюгге і є суцільною пам’яткою. Найбільший собор міста – Церква Богоматері з вежею в 122 метри. Місцевий Нотр-Дам збудувати 800 років тому в стилі полум’янистої готики. Це такий архітектурний напрямок з надзвичайно витягнутими і виділеними деталями, ніби в інстаграмі, де ви застосували всі можливі фільтри аби було так гарно, що аж фантастично.

В цьому ж дусі зведена Беффруа Брюгге, що височіть у серці міста, ринковій площі Гроте Маркт. Площа сама по собі прекрасна з кількома будівлями різного стиля та епох. Тут же – так би мовити «парковка» кінних екіпажів, столики кількох центрових ресторанів, а також будочки стріт-фуда.

На сусідній площі – ще одна з головних пам’яток, споруда міської ратуші. Вважається, що саме вона стала взірцем для будівель міських адміністрацій Брюсселя, Гента та багатьох інших міст. Адже Брюгге в середні віки був одним з найбагатших міст регіону, центрів північної торгівлі.

Втім, повернімось до дзвіниці Беффруа, символа міста. Піднятись на неї можна в денний час. Якщо, звичайно, вас не лякають 366 сходинок. Висота споруди – 83 метри. Ваша наснага буде винагороджена прекрасним видом на місто.

Саме тут відбувалися фінальні події стрічки про кілерів-невдах. Для яких Брюгге став немов би чистилищем. Містом гармонії та душевного спокою.

Брюгге

Вадим Войтик, шеф-редактор проекту galka.if.ua
відвідав 86 країн світу

banner

Залишити відповідь         

Оцініть статтю