Як дисциплінувати себе? 7 дієвих порад від франківської тренерки

Всі ми захоплюємось людьми із високою силою волі. Ті, що завжди доводять до кінця розпочату справу, не здаються на половині шляху, а досягають своїх цілей. Проте, інколи так важко взяти себе в руки і почати щось робити, особливо, коли не бачиш швидких результатів чи справа перестає бути такою цікавою, як на початку.

Франківська тренерка Соня ділиться у себе на сторінці Інстаграм рекомендаціями, як прокачати свою силу волі та дисциплінувати себе.

  1. Робити через силу. Початок шляху завжди найскладніший. Це період, коли ще не виробилась звичка, а шлях попереду видається надто довгим. Саме тому більшість наших починань завершуються ще не отримавши перших результатів. Тому варто пересили себе, поки нова справа не стане звичною та перестане викликати дискомфорт.
  2. Визначити чітку ціль. Значно легше рухатись, коли знаєш, куди йдеш. Тому перед тим, як починати нову справу, зрозумійте, чого саме ви хочете досягнути в майбутньому.
  3. Мотивуйте себе. Коли стає складно йти вперед до своєї мети, згадайте, чому ви все це починали. Що вас надихало в той момент. Намагайтесь сформулювати для себе в позитивному ключі.
  4. Позбавляйтесь від спокус. Значно легше дійти до мети, коли вас нічого не відволікає. Наприклад, якщо ви на шляху схуднення, і знаєте, що ввечері дуже хочеться шоколаду, ви переїдаєте, а потім картаєте себе за це. То краще не купити його зовсім. І ввечері йомвірніше, ви легше себе стримаєте, ніж коли смаколики лежатимуть просто перед очима.
  5. Знайдіть заміну старим звичкам. Є давня приказка “природа не теприть порожнечі”. Так, коли ми намагаємось позбутися шкідливої звички, треба не просто перестати це робити, а замінити її на нову – корисну. Наприклад, коли кидаєте палити, можна почати медитувати. І в момент, коли рука потягнеться за цигаркою, згадайте, що замість паління ви 3 хвилини займаєтесь медитацією. Це буде корисніше для вашого здоров’я, а з часом шкідлива звичка і зовсім покине ваші думки.
  6. Візуалізуйте майбутній результат. Ви можете просто уявляти, що зміниться у вашому житті, коли ви успішно закінчите розпочату справу, можете описати в щоденнику свої улявлення, а можете знайти фото чи картинку, яка ідеально пасуватиме ситуації. Головне – створіть візуальний образ бажаного результату. Якщо ви худнете, ідеально буде знайти своє фото, коли ви були в чудовій фізичній формі і поставити його заставкою на смартфоні. Щоб кожного разу бачити, до чого ви йдете. А якщо такого фото немає – знайдіть в інтернеті фігуру, якої хочете досягнути.
  7. Відстежуйте прогрес. Часто ми не помічаємо малих перемог, очікуючи приголомшливого результату. Це демотивує і створює ілюзію, що ми стоїмо на місці. Але шлях до кожної вершини завжди складається з безлічі малих кроків. Тому намагайтеся помічати дрібниці, вести щоденник, щоб потім побачити, які труднощі ви змогли подолати!
banner