Бетон та скандинавський мох: франківка виготовляє оригінальні горщики (ФОТО)

Хенд-мейд, здається, завжди був і буде у тренді. Однак деякі види ручної роботи, все ж, втрачають актуальність, а натомість – з’являються нові. Зараз стають все більш популярними бетонні горщики для квітів, які можуть стати як цікавою частиною інтер’єру, так і незвичним подарунком.

Засновниця майстерні «Green shop», франківка Юлія Валігура поділилася з читачами Огого!, як створює оригінальні бетонні горщики зі скандинавським мохом.

Дівчина розповідає, що займається виготовленням горщиків відносно недавно, напористо – близько двох місяців. Сама ідея сподобалася спонтанно: натрапила в Інтернеті.

“Сподобалася ідея, і захотілося її втілити в життя. Це те, чого ще не було у Франківську, що дуже популярне зараз у стилі лофт і взагалі у дизайні інтер’єру, декорі”, – зауважує франківка.

Півроку тому Юлія була з хлопцем у Польщі. Розповідає, що там підгледіла цікаві речі, ідеї.

“Нотку якусь вичепила у Польщі, а там зовсім інший дизайн, інакше декорують”, – розповідає майстриня.

Горщики – результат фантазії Юлії. Каже, шукала форми, створювала щось нове, щось схоже. Однак, зізнається, спочатку виникали проблеми – з бетоном.

“Були проблеми, тому що бетон потрібно його виготовляти так, аби він не тріскав, на ньому не залишалися плями. Тому довелося шукати найкращий вид цементу для себе”, – розповідає Юлія.

До цементу додаються різні консистенції: для водостійкості, проти тріщин тощо. Отриману суміш заливають у попередньо підготовлені форми. Впродовж 24 годин майбутні горщики застигають, після чого їх необхідно витягнути із форм, обробити спеціальним розчином та відшліфувати.

горщики з бетону-03659

Починала Юлія зі звичайних форм: круглих, квадратних, а тепер виготовляє горщики-кристали, трикутники, п’ятигранники. Розмір, форма горщика залежить від побажань клієнта.

Зараз дівчина ще експериментує із фактурою, наприклад, додає до звичайого цементу – білий. Оскільки виготовлення горщиків – важкий процес, майстрині допомагає хлопець.

горщики з бетону-03666

“Також мені як художниці-дизайнерці за професією, звичайно, любо втілити щось нове на горщиках: якісь смужки, “няшні” малюнки”, – розповідає Юлія.

Розмальовує горщики майстиня звичайними акриловими водостійкими фарбами.

Щодо скандинавського моху, який майстриня використовує у роботі, його присилають з-за кордону. Мох живиться вологістю повітря, живе від 7 до 10 років та є різних кольорів.

“З ним можна робити будь-що: декорувати стіни, вивіски робити тощо. Його не треба поливати, підживлювати, головне, що йому потрібно – більш притемнене місце і непряме сонячне проміння”, – каже Юлія Валігура.

Замість моху у горщики можна посадити й інші рослини. Горщики можна використовувати і як підставку для дрібничок, підсвічники. Важать такі деталі інтер’єру у середньому півкілограма-кілограм.

“Ця робота мені дуже подобається, тому що тут можна втілювати свої ідеї. Це дійсно те, що приносить задоволення, і, відповідно, від твоєї роботи люди теж отримують задоволення. Це є важливим складником у роботі будь-якій”, – ділиться враженнями Юлія.

Коштують найменші горщики із бетону без моху – 80 гривень, із мохом – 100-120 гривень і вище, в залежності від форми та розмірів.

Майстриня розповідає, що горщики популярні не лише в Івано-Франківську – замовляють у Харкові, Києві, Львові.

 

banner

Залишити відповідь