Франківська модель та ведуча Марися Томашевська дефілювала на офіційному тижні моди у Будапешті 

Це емоційна історія про те як в Угорщині наші українські дизайнери і моделі не вперше підкорюють подіум ближнього сусіда України не дивлячись на політичний аспект. 

«Попри все організатори офіційного тижня моди у Будапешті — це дуже толерантна і мегапрофесійна команда. І Українським креаторам з ними  завжди комфортно. Особисто я вже вдруге дефілюю подіумом Будапешту. А цьогорічна співпраця з брендом «TONIА»— це про підтримку, дружбу, естетику і емоцію добра. Антоніна Белінська — надзвичайна і талановита дизайнерка, а її колекція , яка нагадує відображення надії і чистоти — це глибинний сенс , який є всередині кожної жінки, а відтак Українки»., — цитує Марися Томашевська. 

Дизайнерка бренду TONIA
Та моделі показу

Святкувати життя та не втрачати надію: головні меседжі нової колекції українського бренду TONiA

27 січня в Будапешті у рамках Ініціативи “Support Ukrainian Fashion” від Ukrainian Fashion Week свою колекцію FW24-25 уперше на BCEFW представив український бренд TONiA. Показ відбувся за підтримки USAID в спільні секції New Generation.

В колекції осінь-зима 24/25 дизайнерка та художниця по костюмам Тоня Белінська продовжує досліджувати природу жіночої сексуальності, через натуральні кольори та наївне мистецтво. В центрі уваги – жіночий початок та таємниці, які він криє в собі. Чистота кольору – одна з прикмет бренду, в новій колекції дизайнерка надала перевагу кольору невинності та надії –білому. Практично кожен елемент колекції має елемент ручного в’язання або вишивки. За словами дизайнерки, вона надихалася технікою витинанки, українським гончарним розписом, наївним мистецтвом.

«Ідея створити речі, зв’язані гачком, натхнення давньою технікою «вирізування» – це теж данина моєму дитинству, – розповідає Тоня Белінська. –  Моя мама власноруч створювала декоративні елементи для одягу, я могла годинами спостерігати за цим процесом, досі пам’ятаю всі фіранки та оздоблення, які вони з бабусею вишивали. Саме цю легкість і ажурність, які створюються за допомогою давніх технік, що використовувались на території України, я й хотіла передати в колекції».

До колекції увійшли костюми жакети з виразними плечами та елегантними спідницями-міді та максі, з розрізами. А також облягаючи кроп-топи, брюки-палаццо та мікро-шорти. Особливістю колекції залишається знаковий для бренду в’язаний корсет, створений за старовинною технікою 19 ст. Для його створення Белінська адаптувала крій автентичного корсету того часу, який вона придбала на аукціоні: «Стародавні корсети мали дуже красивий перехід між талією і стегнами. При цьому вони не затискали діафрагму – це секрет, яким володіли давні кравці. Саме тому жінкам було легко ходити і при цьому візуально мати дуже вузьку талію», – ділиться дизайнерка.

Белінська навмисно підкреслює жіночі форми, робить акцент на талії та стегнах – оскільки її нова колекція про фертильність та бажання подарувати світу нове життя. В цьому одязі дівчина почувається задоволеною собою, підкреслює дизайнерка. Недарма, логотип бренду TONiA – замкова шпаринка, говорить про те, що «ти» і є ключ до «себе», але при цьому окреслює кордони для інших. «Одяг бренду допомагає жінці відчути себе в гармонії з своєю сексуальністю, зі своїм тілом, проявити свою жіночу частину. Він ніби нагадує їй, про такі втрачені відчуття захищеності, коли кожна людина могла бути собою, а не людиною, яка має протистояти тиску війни, зневіри, знецінення людського життя», – говорить Тоня.

Колекція створена за принципом конструктора, адже кожен з семи образів можна легко комбінувати один з одним у довільних комбінаціях.

Наприкінці варто додати , що Марися Томашевська вже не вперше працює у якості моделі у колаборації з модними українськими брендами. Ця співпраця є суттєвішою за просто професійний момент. Сьогодні в часи війни українцям важливо обʼєднуватися. Адже щодня на передовій гинуть наші Захисники , за свободу України у перший день війни загинув і батько Марисі , який був професійним офіцером. Тому, ми мусимо нагадувати про свій біль з кожного джерела. Як це зробила нещодавно Тоня Белінська на офіційному тижні моди демонструючи свою нову світлу колекцію одягу. 

Антоніна Белінська – креативна директорка та дизайнерка бренду TONIA, стилістка та художниця з костюмів.

На рахунку Белінської створення костюмів для британського серіалу Holby City (BBC), фільмів «Сторожова застава» (2017), «Захар Беркут» (2019), одного з найрейтинговіших вітчизняних серіалів «Кріпосна» (2019) та серіалу «Козаки. Абсолютно брехлива історія» (2020). Також Тоня працювала на майданчику данського серіалу «Агент» та історичною стрічкою «Бастард», головну роль якій виконав Мадс Міккельсен.

У 2023 році Тоня відкрила власний фешн-бренд TONIA. Презентація першої колекції «Ентропія» відбулась у Києві в липні 2023. 

Варто також наголосити , що разом з Марисею паралельно на Budapest fashion week  працював як медіа-партнер телевізійний проєкт «Подружки» родом  з Прикарпаття. Габріелла Сербіненко – маленька кориспондентка встигла не тільки побувати на модній події та записати коментарі з топовими Зірками моди Східної Європи. Але і зробити. Спецрепортаж з модного бранчу на який команду медійників запросила відома інфлюенсерка та засновниця благодійного фонду

Габріелла та Ельвіра Гасанова

«United for Freedom». Цього разу серед присутніх були відома дизайнерка Ельвір Гасанова , стилістка Альона Уманець. А також шеф-редакторка VOGUE. UA Віолетта Федорова. 

Габріелла з Іриною Адоніною

Саме в такий спосіб Ірина Адоніна намагається фінансово допомагати своїм землякам. Адже подія мала благодійну місію.

banner