Дезодорант чи антиперспірант. В чому різниця та що обрати для себе?

Дезодорант – необхідний засіб щоденного догляду, особливо влітку. Як правильно обрати засіб, щоб він справлявся зі своєю функцією, не псував одяг та був безпечним для вашого організму?

Дезодорант та антиперспірант, в чому різниця?

Часто ми плутаємо ці  продукти, але насправді вони борються із різними проблемами:
Дезодорант усуває неприємний запах, який виникає через розпад бактерій. Він створює на шкірі кисле середовище, вороже до бактерій. Також парфумовані дезодоранти можуть маскувати неприємний запах.

Головна функція антиперспіранту – зменшити потовиділення. В складі цих продуктів є речовини, що звужують потові протоки і затримують потовиділення.
Важливо відзначити, що багато продуктів на ринку поєднують в собі властивості дезодоранту та антиперспіранту одночасно. Ці комбіновані продукти зазвичай містять як антибактеріальні компоненти для усунення запаху, так і складники для контролю потовиділення

Формати дезодорантів та антиперспірантів. Який обрати?
Аерозоль. Такий формат дезодоранту розпилюють без контакту до шкіри. Їх можна наносити на різні зони, наприклад під пахвами та ступні. Проте вони можуть осипатись чи залишати плями на одязі.

Кульковий. Кулькові антиперспіранти – зручний варіант для подорожей, вони легко помістяться у будь-яку сумочку, а аплікатор у формі кулі дозволяє точно нанести засіб. Проте часом, через рідку консистенцію, рідини може вилитись більше та забруднити одяг

Стік. Це найпопулярніший формат дезодоральних засобів. Якість таких засобів дуже залежить від виробника, але всі вони мають одну головну рису — дезодоранти щільно лягають на шкіру, створюють щільний захисний шар. Вони дійсно запобігають сильному потовиділенню і ліквідують запах, створюючи на шкірі кисле середовище. Головний недолік — усі стіки забруднюють одяг, особливо це помітно на темній тканині. Вони також збираються у грудочки на шкірі, що виглядає не естетично.

Кристали. Побутує думка, що такі дезодоранти є найбезпечнішими, але насправді доказів цьому немає. Основу такого дезодоранту становлять мінеральні солі, які мають протистояти бактеріям і запобігати утворенню неприємного запаху. Щоби скористатися кристалом, треба нанести його на вологу шкіру чи злегка змочити водою сам дезодорант.

При виборі безпечного дезодоранту, ось кілька факторів, на які варто звернути увагу:
Інгредієнти: Перегляньте склад дезодоранту та уникайте продуктів, які містять агресивні хімічні сполуки, такі як парабени, фталати, алюміній або триклозан. Вибирайте натуральні або органічні дезодоранти, які містять природні антибактеріальні і освіжаючі компоненти.
Безароматні або натуральні аромати: Уникайте дезодорантів з сильними штучними ароматами, оскільки вони можуть містити шкідливі хімікати. Дайте перевагу безароматним або натуральним ароматам, використовуючи ефірні олії або рослинні екстракти.
Гіпоалергенні формули: Якщо ви маєте чутливу шкіру або схильність до алергічних реакцій, оберіть дезодоранти з гіпоалергенними формулами або такі, які призначені спеціально для чутливої шкіри.
Відгуки та рейтинги: Перегляньте відгуки та рейтинги користувачів щодо дезодоранту. Це може дати вам уявлення про ефективність та безпечність продукту.
Тестування: Перед регулярним використанням нового дезодоранту, проведіть тест на невеликій ділянці шкіри, щоб переконатися, що він не викликає подразнень або алергічних реакцій.


Важливо зазначити, що навіть безпечні дезодоранти можуть викликати реакцію у деяких осіб. Якщо ви спостерігаєте подразнення шкіри, почервоніння, свербіж або будь-які інші неприємні симптоми, зверніться до лікаря або проведіть тест на алергію.

Якщо у вас підвищене потовиділення, варто звернутись до лікаря, аби усунути неприємні симптоми гіпергідрозу

banner

Залишити відповідь