Косметика для обличчя: як вибрати ідеальні засоби для макіяжу
Косметика для обличчя – основа доглянутого вигляду як жінки, так і для чоловіка. Щодня з’являються нові продукти, що допомагають наблизитися до ідеальної омріяної зовнішності. Спершу здається складно розібратися в безлічі флаконів, баночок, тюбиків. Та, скориставшись порадами професіоналів, догляд за обличчям стає простим та приємним.
Види косметики для обличчя
Існує велика кількість видів косметики для догляду за обличчям:
- очищувальні засоби: гелі, піна, олія, міцелярна рідина та багато іншого. Це все косметика для обличчя, яка допомагає видалити забруднення та макіяж зі шкіри.
- тоніки та лосьйони: застосовуються після очищення для відновлення кислотного балансу шкіри. Засоби призначені, щоб заспокоїти та зволожити обличчя;
- зволожувальні креми: містять активні речовини (гіалуронова кислота, вітаміни, антиоксиданти), котрі підтримують здоров’я шкіри та зволожують її;
- сироватки та есенції: висококонцентровані засоби, які глибоко проникають в шкіру. Вони мають здатність вирівнювати зморшки, нормалізувати нерівний тон обличчя, усувати акне та запалення;
- маски для обличчя: використовуються для глибокого очищення, живлення, зволоження, заспокоєння шкіри;
- ексфоліанти: призначені для вилучення мертвих клітин шкіри з поверхні обличчя. Допомагають підтримувати здоровий вигляд в будь якій ситуації;
- патчі: догляд за областю навколо очей, розроблений для ніжної, чутливої та тонкої шкіри під очима.
Косметика для обличчя часто використовується окремо від інших засобів. Також вона може застосовуватися в комбінації з іншими засобами, що забезпечує повноцінне живлення та зволоження. Однак, надзвичайно важливо обирати косметику, що точно відповідає типу шкіри, а також дотримуватися рекомендацій використання.
Як вибрати косметику для обличчя за типом шкіри
Шкіра – найбільший орган людського тіла. Існує декілька основних типів шкіри і кожен з них вимагає особливого догляду. Правильний вибір косметичних засобів – ключовий момент в підтримці здоров’я та краси.
Для нормальної шкіри характерний збалансований рівень жирів та рідини. Така шкіра не страждає від надмірної сухості або жирності. Людям з нормальним типом шкіри рекомендується використовувати зволожувальні та захисні засоби:
- очищувальні гелі та креми;
- легкі зволожувальні лосьйони;
- креми з SPF.
Суха шкіра потребує більш інтенсивного зволоження. Тому слід використовувати засоби, що добре утримують вологу. пом’якшити та підживити шкіру допоможуть:
- олійки;
- живильні креми;
- сироватки;
- зволожувальні.
Для жирної шкіри характерні надмірні виділення, котрі призводять до блиску обличчя та навіть захворювань (наприклад, акне). Рекомендується використовувати «легкі» засоби, що не забивають пори:
- гелі та піни для вмивання;
- засоби, що містять саліцилову кислоту або бензоїлпероксид;
- креми, що матують.
Чутлива шкіра вимагає особливої уваги та ніжного догляду. При виборі косметики варто звертати увагу на гіпоалергенні продукти. Варто уникати косметики з ароматизаторами, барвниками та агресивними інгредієнтами.
Змішана шкіра поєднує ознаки різних типів шкіри: T-зона (лоб, ніс, підборіддя) є більш жирною. Інші ділянки можуть бути нормальними або сухими. Рекомендується використовувати продукти, які відповідають потребам обох типів шкіри:
- очищувальні гелі для звуження пор;
- зволожувальні креми для сухих ділянок.
Кожен тип шкіри потребує індивідуального підходу у виборі косметики. Перед використанням конкретного засобу рекомендується протестувати його та упевнитися, що він не викликає подразнення.
Ключові помилки у використанні косметики
Щоб обличчя виглядало бездоганним варто дотримуватися декількох правил:
- змивати макіяж перед сном: вночі шкіра активно оновлюється та регенерується, а залишки косметики заважають цим процесам, призводячи до висипань та забитих пор;
- не використовувати засоби, не призначені для обличчя: мило та кокосова олія, які рекламується як диво-засоби для очищення, насправді здатні закупорювати пори епідермісу;
- точно визначити тип шкіри та вибрати відповідні засоби: рекомендується звернутися за порадою до спеціаліста;
- використовувати оптимальної кількості засобів;
- здійснювати нанесення засобів у правильному порядку;
- зволожувати навіть жирну шкіру: появу блиску часто викликає саме зневоднення;
- якщо шкіра на деяких ділянках стала червоною, подразненою, сухою, варто на деякий час не здійснювати пілінг;
- не ігнорувати шию та зону декольте: якщо дані ділянки не обробляти, то з часом може з’явитися неприємний контраст між гарною шкірою обличчя та в’ялою в зоні шиї та декольте.
Не забувайте мити руки перед роботою над обличчям. Додавати воду або розчинники в косметичні засоби заборонено (призводить до втрати властивостей та розмноження шкідливих бактерій).
Засоби декоративної косметики призначені для індивідуального використання. Неправильне їх використання може створити сприятливе середовище для розмноження бактерій. Не використовуйте косметичні продукти, термін придатності яких закінчився. При виникненні будь-яких питань звертайтесь до спеціалістів.
Промо