Міфи та правда про колаген
Із зростанням інтересу до здорового способу життя і краси, добавки, які здатні поліпиши самопочуття та зовнішній вигляд, стають центральною темою розмов. Втім, навколо них білка виростає низка міфів та пліток, що можуть заплутати та введені в оману. Одним з них є колаген, навколо якого теж безліч суперечок. Деякі люди бояться його вживати, а інші вже не уявляють життя без колагену. Чи справді це панацея, яким фактам варто повірити, а які з них – абсолютна брехня?
1. Міф: Колаген – лише для шкіри.
Без сумніву, колаген відіграє важливу роль у забезпеченні краси, еластичності і пружності шкіри, проте його функції є значно ширшими. Амінокислоти, які містяться в колагені, сприяють виробленню кератину, необхідного для здоров’я волосся. З інтенсивним синтезом колагену волосся отримує вигоди, що відображається в їхньому стані та також впливає на процеси з’явлення сивин та стоншення. Наукові дослідження підтверджують, що вживання колагену може підтримувати здоров’я суглобів, зменшуючи біль та покращуючи гнучкість.
2. Міф: Дія колагену миттєва.
Якщо зволожувальний крем може надати практично миттєвий ефект, ситуація з харчовими добавками більше нагадує марафон, аніж спринт. Це пояснюється тим, що харчовим домішкам потрібно більше часу для того, щоб налагодити внутрішні процеси в організмі та сприяти виробленню колагену. Згідно з більшістю клінічних досліджень, виділений помітний омолоджувальний ефект може з’явитися лише після трьох тижнів регулярного вживання харчових домішок.
3. Міф: Всі колагенові добавки однакові.
Різні джерела та види колагену можуть мати різний вплив на організм. Коли йдеться про прийом колагену, основною відмінністю між колагеном, отриманим з яловичини, свинини й риби, є різниця в швидкості його абсорбції в організмі. Навіть при тому, що колаген зі свинини та яловичини виявляється досить ефективним, наукові дослідження 2015 року підтверджують, що колаген з морської риби все ж швидше поглиблюється в крові, а також поглиблюється клітинами в півтора рази швидше.
4. Міф: Не треба пити колаген, бо його виробляє організм.
Цей білок є складовою частиною нашої шкіри, кісток і м’язів, допомагаючи утримувати їхню структуру. Виробництво колагену в організмі зменшується до двадцятого року життя. При вживанні колагену щоденно як харчової добавки, ви не лише не розширюєте свої резерви молодості, але також стимулюєте виробництво колагену в організмі в активному стані.
5. Міф: Колаген тільки для жінок.
Цей міф базується на стереотипі, що продукти та добавки, спрямовані на підтримку здоров’я шкіри та краси, винятково призначені для жінок. У реальності, колаген є важливим елементом для обох статей, і його роль в організмі не обмежується лише аспектами зовнішньої привабливості.