6 культових сумок, названих на честь знаменитостей

Зірки, які стали справжніми іконами моди, неодноразово надихали найвидатніших дизайнерів на створення нових колекцій. Проте одна справа — бути музою, інша — отримати річ, названу на твою честь, це не кожному вдавалося. Таких аксесуарів не так і багато, і більшість із них стають справжніми it-bags завдяки своїй унікальності та знаковості, витримуючи будь-які випробування часом і залишаючись актуальними й дотепер. Hermès Birkin, Lady Dior, Gucci Jackie та інші сумки, за якими тисячі людей стають у чергу, щоб мати їх у своєму гардеробі, пише Elle. Ось найкращі моделі, що були названі на честь видатних жінок.

Hermès Kelly

Названа на честь Грейс Келлі

Hermès славиться не лише своєю сумкою Birkin. Ще у далеких 1950-х бренд назвав одну зі своїх моделей на честь княгині Монако Грейс Келлі. Спочатку ця сумка не носила ім’я знаменитості. Її було створено ще у 30-х роках минулого століття, проте саме поява Грейс із аксесуаром зробила його по-справжньому знаменитим. Уперше зірка обрала сумку від Hermès на зніманні фільму Альфреда Гічкока «Спіймати злодія», а потім невдовзі після весілля з князем Монако Реньє III жінка скористалася річчю, щоб приховати свою вагітність на публіці. Саме після цього випадку бренд перейменував аксесуар на Hermès Kelly, віддавши шану княгині. 

Gucci Jackie 

Названа на честь Джекі Кеннеді

Свою історію сумка Gucci Jackie починала як Fifties Constance й була названа ім’ям першої леді США Джекі Кеннеді, коли та у 1970-х роках почала масово використовувати аксесуар у своїх образах. Упродовж років ця модель зазнавала багатьох змін, хоч і мінімальних, а проте у 2020 році тодішній креативний директор бренду відновив легендарну Jackie Bag, додавши інших кольорів і витонченіших форм. Після цього перевидання сумку стали іменувати Jackie 1961, тим самим відсилаючи до початку історії речі. Зараз цей варіант аксесуара особливо полюбляють додавати до своїх аутфітів світові зірки. Серед тих, кому сумка Jackie припала до душі, — Дуа Ліпа, Карла Бруні, Кейт Бланшетт і Наташа Ліонне.

Hermès Birkin

Названа на честь Джейн Біркін

І яка ж добірка it-bags без культової Hermès Birkin. Ця модель навіть не потребує представлення, адже за роки свого існування вона набула такої популярності, що головні модниці світу стають за нею у чергу на кілька років, а деякі варіанти сумки розходяться за сотні тисяч доларів. Її історія створення теж досить цікава. Генеральний директор Hermès наприкінці XX століття Жан-Луї Дюма надихнувся розмовою із Джейн Біркін під час польоту, коли акторка жалілася, що не може знайти зручну та містку сумку, що відповідала б її потребам. У результаті цієї розмови й постала Birkin Bag.

Lady Dior

Названа на честь принцеси Діани

Спочатку сумка вийшла у світ у 1995 році під назвою Chouchou. Вона була повністю створена вручну зі 140 різноманітних елементів: від емблеми Dior до вишивки. Проте визнання сумка отримала після того, як її подарувала принцесі Діані тодішня перша леді Франції Бернадетт Ширак під час офіційної зустрічі в Парижі. Наступного року камери часто фіксували образи леді Ді, які доповнював аксесуар, тож на знак поваги до принцеси у 1996-му бренд дав сумці нову назву — Lady Dior.

Marc Jacobs Stam

Названа на честь Джессіки Стем

Канадська модель Джессіка Стем настільки вразила своєю зовнішністю Марка Джейкобса, що дизайнер випустив у 2005 році сумку на її честь. Стьобана модель у вінтажному стилі з декором у вигляді ланцюжка набула такої популярності, що найвідоміші зірки Голлівуду тих часів, включаючи Ліндсі Логан та Бейонсе, гналися за нею, щоб додати до свого гардероба. У 2013-му бренд припинив виробництво аксесуара, проте у березні минулого року, підтримавши тренд на стиль нульових, Марк Джейкобс повернувся на модну арену з культовою річчю.

Mulberry Del Rey 

Названа на честь Лани Дель Рей

Ще однією зіркою, яка отримала свою почесну сумку, названу її ім’ям, стала Лана Дель Рей. Креативна директорка Mulberry у 2012 році Емма Гілл так захопилася відеокліпом співачки Video Games, що виготовила нову модель аксесуара спеціально для неї. І хоч існує безліч різних варіацій сумки, лише одна — білого кольору із золотими застібками — була створена для Лани Дель Рей, оскільки це один з улюблених відтінків знаменитості. 

banner