Не інтимний, а повсякденний аксесуар. Франківська дизайнерка створює шкіряні портупеї (ФОТО)

Франківські модниці все частіше прикрашають одяг чи нижню білизну портупеєю – аксесуаром, який прийшов у жіночий гардероб зі стилю мілітарі та не виходить із моди не перший сезон. 

В Україні вже існує чимало брендів (і не зовсім), які пропонують таку продукцію. Один із них є у Франківську – Miss Adler. 

Засновниця марки Марія Націй розповіла для читачів і читачок Огого!, як створила власний бізнес, із чим варто носити портупеї, чи замовляють їх для чоловіків і скільки ще часу такі аксесуари будуть у тренді.

Історія бренду розпочалася у Польщі, де Марія навчалася та знайшла, за її словами, круту гуртівню, де було дуже багато відносно дешевої шкіри.  Дівчина почала передавати сировину у Франківськ подружці, яка й запропонувала виготовляти портупеї, сказавши: «О, давай робити портупеї – класна штука». Але товаришка швидко закинула справу та запропонувала Марії зробити наявні замовлення. Це був грудень 2016.

“Я погодилася. Але тоді було мало замовлень, ніхто про такі аксесуари не знав, тільки у ВКонтакте існувала маленька група. Я почала розвивати цю ідею, шкіру закупляти – поїхала декілька разів у Польщу. Пізніше ВКонтакті закрили, бренд “переключився” на Інстаграм, і зараз він розвивається: я працюю, стараюся.  Поки що все окей”, – каже Націй.

портупея марія націй-1656

Засновниця бренду відзначає, що портупеї зараз дуже популярні. Головне – правильні фотографії, подача, реклама, щоб люди хотіли купити, спробувати. Але Марія Націй не вважає портупею інтимним аксесуаром.

“Багато є фірм, які більше хочуть показати портупеї як щось надто сексуальне, що це такий суперінтимний аксесуар. Я намагаюся трішки з іншого боку це показати – як аксесуар для одягу, який можна носити, наприклад, поверх сорочок.

Зараз більше притримуюся філософії італійських модних домів, які кажуть, що жінка має бути сексуальною. Це не якийсь сексизм чи ще щось, але жінка повинна себе відчувати жінкою, і наші аксесуари для цього і придумані, мені здається. Так, бренд пропонує і маски, але вони сприймаються також як звичайні аксесуари. Часто їх замовляють для дівич-вечорів, зараз – на Гелловін, просто замовляють. Тому я не хочу, щоб бренд Miss Adler асоціювався з чимось таким надто інтимним”, – каже засновниця марки.

Всі вироби дівчина виготовляє з натуральної шкіри, яку Марія раніше купляла у Польщі, а зараз замовляє у Харкові.

“Багато людей проти використання такої сировини, але, на жаль, наразі нема хорошого замінника на українському ринку. Були б хороші замінники, ми б робили портупеї з екошкіри”, – каже дівчина.

портупея марія націй-1673

Якщо йдеться про виготовлення аксесуарів для нижньої частини тіла та деякі моделі для верхньої – необхідні точні параметри людини. Після отримання замовлення Марія робить макет – спочатку з паперу, і вже після кроїть шкіру.

Скріплює виріб Марія нержавіючою металевою фурнітурою, яку замовляє у Києві.

“Часто це робити важко: по пальцях інколи отримую, звуки неприємні, коли за допомогою спеціальних молоточків скріплюю. Але я вже звикла”, – зізнається дизайнерка.

Отримують аксесуари замовники у спеціальних мішечках із логотипом та атласною стрічкою. Всі етапи робляться вручну.

Дизайнерка радить носити портупеї поверх суконь, сорочок, класичних плащів і з білизною.

“Мені здається, що поверх, все таки, краще. На голе тіло більше одягають стрепи. А портупеї мають підкреслювати лінії талії, бедер”, – відзначає Марія Націй.

Найбільш затребувані мінімалістичні аксесуари. Хоча, зізнається дизайнерка, є й поціновувачі екстравагантних виробів.

Був випадок, коли портупею хотіла дівчина замовити для коханого, але пізніше передумала.

Частіше замовляють аксесуари чоловіки для жінок.

“Щоправда, там завжди смішні ситуації виходять. Я питаюся, які розміри у жінки, а вони такі: “А як? А де ці розміри?”. Тоді раджу просто взяти футболочку і подивитися, яка буква написана”, – розповідає дизайнерка.

Значна кількість замовлень – через Інтернет. Часто замовляють у франківської дизайнерки портупеї у Києві, Одесі, Харкові, тобто з великих міст.

“Із Франківська, як не дивно, багато замовляють, із Чернівців. Зі Львова – менше.

Маленькі містечка не такі прогресивні у цьому плані, як би мені того хотілося. А у великих містах, де життя дуже швидке, люди сприймають багато різних речей”, – каже дизайнерка.

портупея9

Марія Націй каже, що робить усе, аби популярність портупей якомога довше зберігалася: придумовує нові моделі, нові способи подачі.

 “Це, насправді, аксесуари, які можна носити вічно. Я все життя цим хотіла займатися. Може, не конкретно цим, але працювала вже дизайнеркою одягу, взуття. Тому я зі шкірою пов’язана, знаю всі процеси, мені подобається, і мені, нарешті, подобається, що я сама на себе працюю”, – каже дизайнерка.

Найдешевші портупеї від бренду коштують 380 гривень, найдорожчі –  спідничного типу – 1200. Також Марія Націй виготовляє з еластичної оксамитової стрічки стрепи. Їхня ціна коливається у межах 220-230 гривень – це залежить від моделі. Чокери зі шкіри від  Miss Adler коштують від 140 до 220 гривень.

портупея марія націй-1699

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

banner

Залишити відповідь