Одяг для свідомих людей створюють у Франківську (ФОТО)
Філософи-екзистенціалісти визначали людину як унікальну духовну істоту, що здатна вибирати свою долю. Основний прояв екзистенції – свобода – відповідальність за результат свого вибору. Саме ці погляди взяли франківці для створення бренду одягу “Экзист”.
“Экзист” – від слова екзистенція. Ми хочемо відображати ірраціональність цієї реальності, відповідальність за свободу, якою нагороджена кожна людина з народження і, можливо, це пафосно прозвучить, надихати людей займатися улюбленою справою, творити, цінувати свободу і вибирати себе”, – розповідає ідейник Андрій Андрієвський – 19-річний студент.
“Народився” бренд в Івано-Франківську місяць тому, а створювався – близько 3 місяців, розповів журналістці Огого! хлопець.
Щоправда, вбрання “носить” російськомовну назву.
“Не дуже б хотілося вдаватися у мовне питання. Насправді, це не перший мій проект, і я звик їх робити російською, мені так зручніше. По-друге, це необхідне для того, щоб розширити аудиторію. Я не вважаю, що дуже важливо, якою мовою написано. Мій дім – весь світ, як казав Данте”, – зауважує Андрій.
Однак у планах – перехід на англомовний контент, ідею наразі тестують.
Взагалі, думка про створення бренду прийшла, коли Андрієвський хотів знайти щось оригінальне для себе, шукав у Інтернеті і не знайшов нічого цікавого, що передавало б його світогляд.
“Щось таке цінне було хіба що в Росії, а в Україні якихось хороших брендів, які б дійсно мене зачепили, не було. Я подумав, а чому б не зробити свій? Тоді сконтактувався з Тарасом Винником – співзасновником «Швейної мануфактури». Ми сколаборувалися, до нас приєднався мій друг дитинства Олександр Злотніцький, який зайнявся дизайном. І вийшло те, що вийшло”, – каже ідейник.
“Ми вже довгий час займаємося створенням і запуском брендів, безпосередньо їхніх пошиттям і супутніми процесами. До мене написав Андрій, коли все тільки починалося, з бажанням створити такий бренд. Коли я з ним зустрівся, то побачив, напевне, той стержень, який він хоче донести людям цією філософією. Між нами дуже зчепилася ця робота, поїхало це все. Запустити все вдалося швидко. Є бренди, над якими набагато довше працюємо”, – розповідає Винник.
Хлопці уже створили першу міні-колекцію – з 4 футболок.
“Перша колекція – чотири футболки, в яких ми намагалися передати прагнення до свободи і бажання змінювати щось. Цей одяг для свідомих людей. Для тих, які розуміють, що не потрібно ставати віддзеркаленням думок і бажань інших. Тобто треба опиратися на своє бачення, створювати себе”, – каже Андрієвський.
Тканину для створення брендового одягу виготовляють у Польщі – існує добре налагоджена мережа партнерів з міста Лодзь, тому тканину роблять там і транспортують в Україну. Пошиття та всі інші технічні моменти робляться у Франківську на виробництві.
Наразі колекція складається із чорних футболок із білими принтами.
“Насправді, з кольоровою гамою все дуже просто. Могли бути будь-які кольори, але ми відчули, що нам найближчий цей, щоб висловити те, що хочемо”, – зізнається Винник та додає, що до кінця серпня планують оновити гаму.
Щодо малюнків, Андрієвський зазначає, що ідейники брали концепції екзистенціалізму і трохи їх перероблювали. Тобто принти намагалися робити досить зрозумілими, але при цьому не настільки, щоб на одязі писало, що це означає.
Для нанесення малюнку використовують метод шовкотрафарету.
“Є багато різних способів, включаючи вишивку. І у цьому випадку ми її навіть обговорювалияк можливий варіант, але повернулись до шовкотрафарету, який використовуємо від початку – впродовж трьох років. Він ніколи не підводить, більш якісний, з технічної точки зору більш підходящий і більш довговічний”, – розповідає співзасновник «Швейної мануфактури».
Футболки уже продаються у Львові, у “Совісті” в Івано-Франківську, “Урбан Спейсі 100” та через соцмережі.
“Планів багато, плани наполеонівські: Київ, Вінниця, інші великі міста України, Європа”, – каже Андрієвський.
“У цілях і по “Швейній мануфактурі”, і по цьому бренду – вийти на європейський рівень. Власне, чому почали і продовжуємо використовувати сировину європейську? Це пунктик, потрібний для виходу на європейський ринок – сертифікована сировина. Тому перший крок ми уже зробили. Зараз залагоджуємо більш юридичні моменти і будемо пробувати найближчим часом виходити в ЄС”, – додав Тарас Винник.
Наступним хочуть запустити верхній одяг для осіннього періоду. Будуть експериментувати з не дуже традиційними позиціями. Це не будуть стандартні світшоти, зокрема, зараз працюють над створенням мантій.
“Майбутнє у бренду – світле. Світліше, ніж ця майка. Тут контраст – щоб на фоні чорного люди бачили біле”, – каже Винник.
Коштують футболки від 500 до 600 гривень.