SPF: що то таке і як ним користуватись?

Весна тішить нас сонячними днями, на щічках починає з’являтись ластовиння, але варто пам’ятати, що рівень ультрафіолету зростає і треба захищати свою шкіру від негативного його негативного вливу.

 Хто ж такий цей Ес Пі Еф? Навіщо він потрібен в звичайному денному кремі?

Скорочення SPF розшифровується як Sun Protection Factor – фактор захисту від сонця. Це спеціальні речовини, які поглинають ультрафіолетове випромінювання, таким чином захищаючи шкіру. Під впливом ультрафіолетового випромінювання шкіра старіє набагато швидше: з’являються зморшки та посилюється пігментація, шкіра стає недостатньо зволоженою та втрачає еластичність

Що обрати для шкіри обличчя: SPF 30 або 50?

Коли варто вибирати засоби із найвищим рівнем захисту (SPF 50/50+)? Якщо: ваша шкіра схильна до пігментації, вона дуже світла і легко згорає на сонці, на шкірі вже є симптоми меланодермії, ви використовуєте ретиноїди або кислоти. В інших випадках, якщо вам не потрібний такий сильний захист, ви можете використовувати крем з SPF30. Фільтри нижче SPF30 не будуть достатньо ефективні для запобігання опікам та фотостарінню шкіри. 

Скільки сонцезахисного крему наносити на обличчя?

Щоб було простіше – два пальці. Якщо говорити про точну одиницю, то це приблизно 2 мг/см2 площі обличчя. Навряд чи хтось буде точно вимірювати, тому прийнято вважати за норму – довжину двох пальців, або, якщо хочете, 1-1,25 г продукту. 

Як користуватись сонцезахисним кремом? Корисні поради

  • Почніть із потрібної кількості. Вище ми згадували, що це “два пальці” продукту, приблизно 1-1,25г. Але пам’ятайте, що засоби мають різну щільність та формулу, тому обов’язково читайте етикетку та коригуйте кількість відповідно до інформації на упаковці та рекомендацій виробника.
  • Наносьте сонцезахисний крем на шкіру приблизно за 15-30 хвилин до нанесення макіяжу, щоб він добре ввібрався.
  • Не забувайте оновлювати захист! Кожні кілька годин, після контакту з водою або витирання засобу, варто наносити крем заново для підтримки його дії. (Порада косметологів Cosibella: використовуйте для цього спонж для макіяжу. Тоді крем буде зливатись з макіяжем:) Якщо у вас немає такої можливості, навіть одне застосування вранці краще, ніж без нього.
  • Не забудьте про шкіру вух, на лінії росту волосся, шиї та декольте. Ми часто пропускаємо ці місця, але вони однаково схильні до впливу сонячного світла.
  • Не забувайте також про шкіру рук та губ! Зараз нескладно знайти губні помади із SPF, а також палички-фільтри, які ідеально підходять для змащування тильного боку рук.
banner

Залишити відповідь