Як почати займатись спортом без шкоди для здоров’я? Поради франківської тренерки Олени Могильної

Початок весни – період, коли люди активно починають готуватися до пляжного сезону, приводити фігуру в норму і хвилюватись через зайві кілограми, які набрали за зиму. Ажіотаж у спортзалах зростає в рази. Але на завжди такі поривання закінчуються успіхом. Часто люди не розуміють, як правильно почати займатися спортом, та й худнути, щоб принести своєму організму користь, а не травмувати його. Сьогодні розпитуємо про це франківську тренерку Олену Могильну.

Чи варто щось змінити в харчуванні? 

– Так, перед початком занять варто навести лад у харчуванні. Найперше – збалансований сніданок. Щоб було достатньо енергії для тренувань і щоденної активності. Зараз з’являється свіжа зелень, редиска. Вводьте сезонні продукти у свій раціон. Це не одна із розрекламованих дієт, які дають швидкий результат, а потім, зійшовши з неї, ви набираєте більше, ніж скинули. Це здорове свідоме харчування, яке забезпечить правильну роботу організму.

– З якої активності слід починати?

– До різких змін варто підходити з розумом. Точно не треба навантажувати себе в перші дні так, щоб потім два дні не мати сили встати з ліжка. Поступово вводьте активність у свої будні. Збільшуйте навантаження. Якщо до цього ви вели сидячий спосіб життя – почніть з малого. Розімніться зранку, підіть пішки на роботу. Не починайте зі складних силових тренувань, особливо без нагляду тренера.

– Як надихнутись на тренування?

– Не впевнена, що спорт це питання натхнення. Скоріше це розуміння, що буде корисно для твого тіла. Це дисципліна, бажання отримати результат, пишатися собою. Навіть мотивація не так працює. На самому натхненні далеко не заїдеш. Воно сьогодні є, а завтра пропало. А в тренуваннях важлива регулярність. Звісно, ви можете купити собі красиву форму, щоб більше подобатись собі у дзеркалі спортзалу. Це підіймає настрій. Але, якщо чесно, не впливає кардинально на результат

Чи не зашкодять тренування здоров’ю? 

-Якщо розуміти що ти робиш і для чого, все буде добре. Треба знати своє тіло: чи є якісь травми, з якими треба бути обережним, чи є протипокази. Я рекомендую своїм клієнтам пройти обстеження, здати аналізи перед початком тренувань. До прикладу, вони просто будуть неефективні, якщо у вас підвищений рівень пролактину. 

Також важливе відновлення після тренувань. Здоровий сон, режим дня. 

А взагалі, якщо сумніваєтесь, то краще піти до тренера, який складе для вас індивідуальну програму.

Не варто боятись походу в спортзал. Головне – обрати комфортний формат тренувань. Комусь підходять інтенсивні заняття, а комусь силові, хтось любить танці. Це в будь-якому випадку краще, ніж сидіти без діла.

banner