Відчути своє тіло та запобігти токсикозу. Чому корисна йога для вагітних

Заняття йогою допомагають майбутнім мамам добре почуватися під час вагітності, налагодити зв’язок з дитиною, фізично підготуватися до пологів.   

Про це Ogogo.if.ua розповіла Юлія Солдатова, інструкторка з йоги для вагітних.

“Йога мені дуже багато дала під час вагітності, – зауважила вона. –  Я займалася від першого дня, відколи дізналася, що вагітна, до останнього місяця і в пологах ще робила вправи”.

За її словами, йога допомагає запобігти багатьом неприємним моментам, які трапляються під час вагітності. Це такі речі, як токсикоз, варикоз вен, набряки ніг.

йога для мам озеро-06093

“Під час вагітності  я займалася чотири рази на день, бо відчувала у цьому потребу, йога допомагала не змучуватися.  У мене не було втоми, я могла спокійно зав’язувати шнурівки, весь день займатися своїми справами”, – розповіла тренерка.

Крім того, йога готує майбутню маму до пологів, тренує правильне дихання і фізичну силу.  Це один з небагатьох видів занять, які дозволяють жінці відчути своє тіло, гарно розслабитися, відчути дитинку, зв’язок з нею. Як зауважила Юлія Солдатова, коли жінка вміє відчувати своє тіло, слухати себе і свою дитину, це полегшує пологи.

“На заняттях ми  робимо вправи на вікриття тазу, укріплення спини, що дуже важливо після пологів, на ноги, щоб запобігти варикозу. Також вправи для дихання”.

Починати заняття інструкторка радить, коли мине дванадцятий тиждень вагітності, адже цей період лікарі вважають  особливо небезпечними для плоду. Якщо жінка вже активно займалася йогою, то можна починати й раніше.  Протипоказання для занять  – підвищений гіпертонус матки, проблеми з тиском, попередні викидні.  Також перш, ніж іти на йогу,  варто проконсультуватися з лікарем.

“Часто лікарі намагаються нав’язати думку, що вагітна жінка – це хвора жінка. Я так не вважаю, думаю, що варто слухати себе. Тільки мама знає, чи їй комфортно, чи може вона займатися. Але якщо це заспокоїть маму, то варто проконсультуватися з лікарем”, – заявила Солдатова.

фото Юлії Солдатової

Прості вправи, як на шкільній фізкультурі, можна спробувати виконувати вдома самостійно. Наприклад,  вправу «берізка». Для стійкості можна виконувати її біля стіни. Також можна знайти відеоуроки в Інтернеті.   Такі асани, як  “собака головою вниз”, “кішка”, “корова”, корисні  для спини.

Продовжувати заняття з йоги можна і після народження дитини. Це доводить заняття, яке для молодих матусь Юлія Солдатова провела на міському озері.

banner

Залишити відповідь