Все, що треба знати про афрокоси питаємо франківську майстриню Віру Лук‘янову
Афрокоси – стильна молодіжна зачіска для сміливих дівчат! Таке плетіння набуває все більшої популярності серед клієнток салонів краси. Але тут питань більше, ніж відповідей: чи шкідлива така зачіска для натурального волосся, чи треба мити голову після плетіння, якщо треба, то як? Ми вирішили розставити всі крапки над «і», поспілкувались із майстринею Вірою Лук‘яновою, яка знається на афрокосах, дредах, брейдах та інших нестандартних зачісках.
Віра працює майстром брейдингу з 2020 року, за цей час дівчина заплела близько чотирьохсот клієнток. На своїй сторінці в Інстаграм Віра вказує, що загальна довжина всіх косичок близько 30 кілометрів.
– Як підготуватись до процедури?
– Перед початком плетіння не потрібно особливих приготувань. Важливо, аби волосся було максимально чистим, тому ми просимо клієнтів не наносити перед процедурою доглядових і стайлінгових засобів, лише добре вимити голову шампунем.
– Які види афрокосів ви вмієте заплітати? Чи маєте ви якісь особливі техніки або стилі, які ви використовуєте?
– Зараз є дуже багато варіантів афрозачісок. Це брейди, дреди, коси, кучері, різноманітні нарощування. Ми вміємо виконувати всі можливі варіанти. Можна міксувати різні види плетінь в одній зачісці. Ми використовуємо різні техніки. Постійно стежимо за всіма новинками у цій сфері, щоб наші клієнти отримували найкраще і обирати те, що їм подобається. Афрозачіска може виглядати дуже натурально, а можна зробити щось екстремально яскраве. Стиль теж обирає клієнт, найважливіше – щоб йому подобалось, адже зачіску роблять приблизно на два місяці. Ми вже можемо порадити, що краще підійде по кольоротипу чи структурі волосся, підібрати оптимальний варіант.
– Які матеріали ви використовуєте для заплітання афрокосів? Чи є у вас вподобання щодо конкретних видів плетіння або матеріалів?
– Ми дуже ретельно ставимось до вибору матеріалу, для наших клієнтів використовуємо тільки засоби преміум якості. В нас дуже великий вибір, щоб підібрати по типу волосся та особливістю техніки плетіння. Для кожної зачіски свій матеріал.
– Чи маєте ви досвід роботи з різними типами волосся, такими як волосся з низькою щільністю, хімічно оброблене волосся або пошкоджене волосся?
– Так, за час роботи стикалась з різним. Нещодавно вперше заплітала волосся африканського типу, це дуже щільні і дрібні кучері. Багато випадків пошкодженого волосся, пересушеного, висвітленого. В такому випадку перед процедурою ми проводимо тестування на наявність протипоказів та алопеції. Якщо волосся надто пошкоджене, його не варто заплітати. Часто клієнтки заплітаються, аби відростити волосся. Щоб не травмувати фарбуваннями і укладками.
– Чи стежите ви за останніми трендами у світі афрокосів? Чи берете участь у професійних семінарах або навчаннях для покращення своїх навичок?
– Так, обов’язково потрібно постійно вдосконалюватись у своїй справі. Тим більше я й сама навчаю, тому постійно маю давати нову інформацію. Часто виступаю спікером на конференціях. Навчання – це рух і розвиток!
– Які поради по догляду ви даєте своїм клієнтам?
– Перші дні шкіра голови проходить адаптацію, особливо, якщо це ваше плетіння. Для кожної зачіски є свої особливості догляду, які ми розказуємо нашим клієнткам після процедури. Взагалі, афрозачіски не вимагають особливого догляду, головне – мити голову, а кучері ще треба перебирати.
– Чи є ризики при плетінні, які негативні наслідки можуть бути від афрозачісок?
– Якщо зачіска зроблена правильно, рівномірно заплетена по голові, майстер використав якісні матеріали, не буде ніяких негативних наслідків. Навпаки, це своєрідний відпочинок для вашого волосся, адже коли ви заплели зачіску на 2 місяці, ви не фарбуєте волосся, не шкодите йому температурами і стайлінгом.