Як не "лоханутися" з тату та що робити, коли радити пізно (ФОТО)
Хоч малюнки на людському тілі з’явилися близько 200 тисяч років тому, чи не найбільшого поширення татуювання набули у наш час. Це невід’ємна частина постмодерної культури. Але якщо ще двадцять років тому в Україні татуйованих людей вважали злочинцями та повіями, то зараз ми все рідше дивуємося цікавим малюнкам на тілі.
За статистикою, більшість людей роблять перше татуювання до 34 років, тобто у молодому віці. Зазвичай це вияв протесту, бажання підкреслити свою індивідуальність.
“Я думаю, тату необхідні людям, у яких є така риса, як пофігізм. Вони не переживають про те, що з ними буде у старості, чи повпливає це на їхні чакри, що скажуть люди. Тобто це особи, які легкі по життю”, – зазначає майстриня франківської тату-студії “WEST SIDE” Анастасія Брильова.
Однак перший похід до тату-майстра не завжди закінчується хорошим малюнком. Замість татуювання людина може отримати своєрідне шрамування, кривий контур чи ще гірше – інфекцію.
Для читачів і читачок Огого! Анастасія Брильова розповіла 8 правил, як не “лоханутися” з татуюванням і що робити, якщо давати такі поради запізно.
Що робити ДО.
Правило №1. Виберіть об’єкт, який хочете на собі зобразити.
Якщо для одних підійде, грубо кажучи, корона чи кішечка, то для інших – цифра, напис, чи будь-який малюнок, який у людини асоціюється з собою.
“Це має бути ну от те, що ти мрієш бачити на собі. Я прихильниця тієї думки, що немає поганих ідей. Можна зробити і ту саму корону, і ту саму ластівку дуже круто. Ідея може бути будь-яка, але ніхто не скаже тобі, що маєш на собі носити. Це тільки твій вибір”, – зазначає татуювальниця.
Правило №2. Обирайте оригінальність.
Не варто хотіти такого, як у інших. Буває, люди заходять у Гугл, вводять “тату для дівчат” чи “тату для хлопців”, і пошукова система видає чорні ластівки та знаки безкінечності. І багато хто думає, що це найбільше сприймається суспільством, що їх не засудять. Тому приходять і просять нанести певний малюнок, бо бачили його в Інтернеті.
У таких випадках професійні майстри намагаються направити людей на щось цікавіше, на створення якоїсь авторської роботи.
“І не дай Боже, аби були просто чорний контур і чорна заливка. Тому що це все, це капець”, – відзначає професіоналка.
Правило №3. Передивіться роботи майстра(-ині).
Важливо проаналізувати, що татуювальник(-ця) публікує, чи є багато робіт. Головне – не мають бути перепади, коли йдуть погані, погані, погані роботи, і одна дуже класна.
“І не треба дивитися на якісь незрозумілі курси, дипломи. Зараз дуже багато майстрів уміють себе гарно подати, розхвалити, що вони сто років цим займаються, суперпрофесіонали, і кращих, ніж вони, не буває. А переглядаєш роботи – і якась фігня.
Треба самим дивитися і знайти свого майстра. Якщо до душі його почерк, його роботи – іди до нього”, – радить Анастасія Брильова.
Правило №4. Залишайте вибір майстра за собою.
До порад людей можна прислухатися, і зайти на сторінку рекомендованого майстра теж можна. Але останнє рішення за вами. Може все бути гарно, класні роботи, якісно виконані, але якщо не подобається почерк татуювальника – варто задуматися.
Порада №5. Прислухайтеся до порад майстра при виборі ескізу.
Навіть якщо майстер непоганий, але йому не подобається ваш малюнок, треба звернутися до іншого.
“Це просто художник, який не намалює те, що йому не подобається. І якщо майстер радить зробити трошки інакше, варто до нього прислухатися”, – зазначає Брильова.
Правило №6. Звертайте увагу на умови кабінету, стерильність, як іде підготовка до нанесення тату.
Важливо, щоб голки відкривали при вас, усе було одноразове, чисте, акуратне. Не гріх спитатися, якими фарбами користується майстер(-иня), як відбувається стерилізація. Чи це відомі перевірені бренди зараз легко дізнатися в Інтернеті.
Робити татуювання вдома не завжди погано, як багато хто думає. Можна забезпечити і в квартирі нормальні умови, стерильність.
Правило №7. Ніяких саморобних машинок.
Хороша робота починається з хорошої машинки. Якщо бачите, що техніка якась незрозуміла, – до побачення.
Порада №8. Зважайте на ціну.
Нанесення найменших тату – з яких і варто починати – у Франківську коштує від 350 гривень. Далі все залежить від розміру і складності.
“Чому така ціна у нас? Ми ніколи не використовуємо двічі одні й ті ж голки, носики, не економимо ні на чому. Відповідно, навіть щоб покласти крапку на вашому тілі, мені потрібно повністю робити “розкладку” – півгодини-годину”, – каже майстриня.
Що робити, якщо робота не вдалася.
Якщо перше тату не вийшло, відіграє значну роль чи робота маленька, чи масштабна. Якщо малюнок невеликий, то не буде проблемою як видалити його, так і перекрити.
Буває, що першу роботу зробили десь удома незрозумілими голками, і вийшла пляма. До того ж дуже часто так “на совість забивають”, що тату не зникає та не світліє з часом. У таких випадках майстриня радить піти на сеанс видалення, висвітлити роботу, і тоді “перебити”.
“Але якщо вже один раз “лоханувся”, то вдруге треба дивитися, щоб переробляв майстер нормальний. Навіть такий жарт є, що спочатку шукають, де дешевше, а потім, хто це все перекриє”, – каже професіоналка.
Є багато й страшніших речей, ніж неякісний малюнок. Коли використовують нестерильні матеріали, можна отримати загноєння та інфекції. Тому якщо бачите, що тату мокре, і жовтий слиз зверху – не треба нічого вигадувати, а йти до лікаря.
Запам’ятайте: якщо майстер зробив якісну роботу одразу, то ніяких проблем не буде – колір не вимиється, контур не розпливеться. Вдалих вам татуювань!
ФОТО: Інтернет, ws_tattooif, anastasiya_brilyowa.