5 продуктів, які зміцнять ваш імунітет

Взимку ми хворіємо значно частіше, ніж в теплі пори року. Спосіб життя і харчування в цей час суттєво змінюється. Через малу кількість овочів та фруктів ми не отримуємо з харчуванням необхідної кількості потрібних вітамінів, починаємо менше рухатись та гуляти на свіжому повітрі. А через скорочення світлового дня і пасмурну погоду, утворюється дефіцит вітаміну Д.

Насправді, ситуацію можна поліпшити, добавивши ці продукти у свій раціон:

Продукти з магнієм:

Все більше лікарів погоджуються, що постійний стрес негативно впливає на наш імунітет. Саме, щоб підтримати нервову систему, варто вживати магній. Його можна придбати у вигляді добавки в аптеці, або добавити в меню продукти, які його містять: сочевиця, нут, горох, сирі волоські горіхи, мигдаль, фундук, морепродукти, гречка, дикий та коричневий рис, кіноа, булгур.

Морська риба:

В морській рибі цілий букет потрібних для людини елементів. А саме омега-3, легкозасвоюваний білок, амінокислоти, цинк і великий вміст вітамінів A, B та E. Щоб отримати максимум користі, вибирайте жирнішу рибу: форель, лосося, скумбрію та тунця.

Броколі:

Добавляйте цю красиву капусточку до своїх страв. Це значно поліпшить стан вашого імунітету. Цей овоч містить цинк, селен, вітаміни A, C, Е і навіть вітамін D. А численні харчові волокна цього овоча швидко та якісно виводять з організму шлаки та залишки вірусів.

Кисломолочні продукти:

Кисломолочні продукти містять живі бактерії, які підтримують здоров’я не лише мікрофлори, а й усього організму, стимулюючи імунітет.

Куркума:

Активний компонент куркумін, який в надлишку міститься в жовто-золотій спеції, — ось за що ми обожнюємо куркуму. Завдяки йому вона не тільки активно бореться з вірусними інфекціями та протистоїть грипу, а й полегшує прояви застуди — кашель, нежить, головний біль. В Індії взагалі вважають, що куркума — більш ефективний і щадний засіб, ніж антибіотики.

banner