Чому не слід поступатися старшим людям місцем у транспорті? Пояснив професор Оксфорду

Заведено вважати, що поступатися місцем у громадському транспорті людям старшого віку – прояв поваги й чемностіІз цим не згоден професор Оксфордського університету сер Муйр Грей.

Науковець, який також працює клінічним консультантом організації громадського здоров’я Public Health England, наполягає на тому, що старшим людям потрібно більше рухатися, намагатися бути активними, пише “Українська правда” з посиланням  на The Independent.

Професор радить людям пенсійного віку ходити як мінімум 10 хвилин щодня, а також між ліфтом та сходами обирати саме сходи.

Нам потрібно з віком ставати активнішими. Тож подумайте двічі перш ніж поступатися місцем в автобусі людині старшого віку. Постояти кілька зупинок – дуже хороша фізична вправа“, – розповідає Грей.

Помірне фізичне навантаження може допомогти старшим людям жити без додаткової соціальної допомоги довше – додають експерти у звіті для медичного видання The British Medical Journal.

У матеріалі експерти стверджують, що не варто плутати поняття старіння й втрати працездатності.

Вони вважають, що регулярними фізичними вправами люди пенсійного віку можуть підтримувати стан свого здоров’я й почуватися як мінімум на 10 років молодшими.

Ба більше, дослідження показали, що активність у старшому віці зменшує схильність до деменції.

Відвідини спортивних клубів, прогулянки, садівництво покращують самопочуття людей у старшому віці й мають тривалі позитивні наслідки“, – йдеться у звіті.

 

 

banner

Залишити відповідь