Чи потрібні на роботі перерви на спорт?

Мільйони людей через роботу сидячи мало рухаються і страждають від проблем зі здоров’ям.

Чи означає це, що перерви на фізичні вправи мають стати обов’язковими в компаніях?

“Спорт в офісах – ідея не нова. Це корисно з точки зору здоров’я, підтримки бойового настрою та продуктивності праці”, – каже Раян Голмс, генеральний директор соціальної платформи HootSuite.

У його компанії 700 працівників. Їх заохочують до тренувань до, під час та після робочого дня, інформує ВВС.

“Заняття з йоги переповнені охочими до початку робочого дня, на обідній перерві та ввечері. У тренажерному залі волонтери з нашої компанії ведуть виснажливі тренування для початківців та змішані тренування. В офісі є групи для бігу в обідній час і для вечора”, – розповідає він. У компанії також – команди хокеїстів та велосипедистів.

У офісі Google є власний тренажерний зал. Проте пан Голмс вважає це не обов’язковим і каже, що мотивував своїх працівників рухатися, навіть коли його компаній була маленьким стартапом.

І він переконаний, що година перерви на спорт того варта: “Я бачу, що люди повертаються з тренувань свіжі та краще концентруються на своїй роботі. Час, який вони витратили на спорт, повертається кращою продуктивністю їхньої роботи”.

Пан Голмс також переконаний, що ніколи не зміг би побудувати таку компанію, якщо не тренувався би протягом дня сам. Спорт допомагав йому “зосередитися в умовах хаосу”.

_95454208_womanexerciseofficegettyimages-524163868

Складно знайти додатковий час, щоб зробити перерви на фізичні вправи в офісах обов’язковими.

Проте здоров’я робітників – успіх компанії. Відсутність працівника на роботі “влітає” компаніям і економіці держави у копієчку.

Дослідження Бристольського університету доводить, що працівники, які можуть час від часу робити зарядку в офісі, “продуктивніші, щасливіші та спокійніші”.

Фізичні вправи додають людям енергії, заспокоюють їх і допомагають сконцентруватися на вирішенні завдань.

Ми проводимо на роботі більше половини дня, тому британські медики розробили поради для роботодавців, які допоможуть підтримувати здоров’я працівників.

Пілатес, наприклад, цілком можна відвідувати під час робочого дня, якщо влаштувати тренування прямо в офісі або десь поблизу.

Якщо це занадто для працедавців, вони можуть спонукати своїх працівників робити короткі перерви на фізичні вправи протягом робочого часу.

_95461109_officeexercisegettyimages-6

Обов’язкові вправи

Наприклад, Китаї у 2010 році відновив обов’язкову розминку двічі на день у державних компаніях.

У 1950-х фізкульт-хвилинки запроваджувала в країні Комуністична партія.

Двічі на день – о 10:00 та 15:00 – люди вмикали радіо на роботі, щоб під музику виконати ранкову та денну розминку.

Зараз важко собі уявити запровадження обов’язкових перерв на фізкультуру в офісах. Водночас кількість проектів, на яких людина прикута до свого робочого місця, невпинно зростає. То чи не відповідальні роботодавці за здоров’я своїх працівників?

_95461113_womanstandingatdeskgettyima

Першим кроком до поліпшення здоров’я людей стане заборона культури вуглеводів або “культури тістечок”.

Професор Найджел Хант з факультету стоматологічної хірургії в Королівському хірургічному коледжі Британії каже, що звичка їсти на роботі тортики призводить до ожиріння та проблем із зубами. Натомість, на його думку, людей в офісі слід підгодовувати фруктами, горіхами та сиром.

Для підтримки свого фізичного стану також важливо більше вставати з робочого місця.

Зв’язок між хворобами та сидячим способом життя уперше встановили в Британії у 1950 році. Тоді британські дослідники зафіксували, що схильність до серцевих нападів у водіїв автобусів у Лондоні вдвічі вища, ніж у їхніх колег кондукторів.

Експерти стверджують, якщо стояти три години на день, п’ять днів на тиждень протягом п’яти років, то це дорівнює 10 марафонам.

Періоди тривалого сидіння варто зупиняти короткими активними перервами на 1-2 хвилини.

І багато працівників зараз працюють за столами, за якими можна стояти.

line break

Як зменшити час сидіння:

  • стояти в громадському транспорті
  • підніматися сходами та ходити на ескалаторах
  • поставити нагадування, щоб вставати з робочого місця щопівгодини
  • ноутбук можна поставити на підставку, щоб працювати стоячі
  • під час розмов по телефону треба стояти чи ходити
  • щоразу під час перерви на чай або каву треба прогулюватися
  • замість того, щоб написати чи подзвонити колезі, краще прогулятися до його робочого місця.
line break

Окрім того, в офіс можна прийти зі своєю собакою.

Наприклад, у центральному офісі компанії Nestle у Лондоні дозволяють брати з собою на роботу чотирилапих друзів. У компанії кажуть, що це пом’якшує робочу атмосферу, спонукає рухатися частіше та сприяє підтримці балансу між роботою та життям.

banner

Залишити відповідь