Франківська дієтологиня радить ТОП-5 добавок, щоб швидко засинати

Щоденні стреси та тривога по-різному впливають на наш стан. Проте все більше людей почали скаржитись на те, що вночі годинами крутяться в ліжку, а заснути все ж не можуть. Якщо порушення сну стають регулярними, від них страждає якість життя, погіршується настрій, знижується концентрація. Тому варто чимскоріше унормувати режим, щоб почуватись краще.

Розпочніть з того, що створіть графік. Прокидайтесь та засинайте в один і той же час. Подбайте, щоб у вашій спальні було темно та прохолодно. Приберіть всі речі, які можуть вас відволікати від сну.

Також варто відмовитись від використання гаджетів перед сном, натомість спробуйте розслабитись: почитайте книгу, прийміть гарячу ванну чи увімкніть спокійну музику.

Щоб пришвидшити процес засинання та поліпшити якість вашого сну, можна використовувати харчові добавки. Ось ТОП-5, які радить франківська дієтологиня Тетяна Пасєка:

  • Магній відіграє важливу роль в циклах сну та бадьорості. А ще цей елемент має заспокійливу дію, якщо правильно підібрана доза та форма препарату.
    Він впливає на роботу нервової системи та м’язів, допомагаючи їм розслабитися. Зазвичай, магній можна знайти в таких продуктах, як насіння та горіхи, шпинат, боби, банани, цільнозернові продукти та шоколад. Деякі люди також вибирають магнієві добавки або магнієві засоби для ванн для сприяння розслабленню перед сном.
  • Мелатонін має седативний ефект, який допомагає заспокоїти розум і тіло перед сном. Також допомагає регулювати внутрішній циркадний ритм організму. Використання мелатоніну може покращити якість сну, забезпечуючи більш глибокий і відновлюючий відпочинок під час ночі.
  • Гліцин відомий своїми властивостями заспокоєння, які допомагають зменшити тривожність і стрес. Деякі дослідження показали, що прийом гліцину перед сном може покращити його якість, збільшуючи тривалість сну і покращуючи відновлення відпочинку під час ночі.
  • Вітамін D впливає на функцію гіпофіза та гіпоталамуса, що виробляють різні гормони, включаючи мелатонін, який регулює циркадні ритми сну і прокидання. Оптимальний рівень вітаміну D може допомогти підтримувати психічне здоров’я та сприяти кращому сну.
  • Цинк разом з магнієм підвищує синтез мелатоніну із серотоніну, що і призводить до підвищення ефективності сну. Недостатній рівень цинку може призвести до виникнення інфекцій та захворювань, які можуть впливати на якість сну. Підтримка імунітету за допомогою достатнього рівня цинку може допомогти у покращенні сну.

Важливість здорового режиму важко переоцінити. Здоровий сон справді значно покращує настрій, самопочуття, продуктивність протягом дня і якість життя загалом. Але пам’ятайте, перед вживанням будь-яких добавок варто звернутися за консультацією до фахівця.

banner