Франківська лікарка розказує про 5 причин вживати кисломолочні продукти

Про користь та шкоду вживання молока і кисломолочних продуктів точиться не одна суперечка між фахівцями у різних сферах. Такі продукти в щоденному раціоні звичні українцями, з сиром та сметаною є багато національних страв у кожному куточку нашої країни. Сьогодні дізнаємось думку франківської лікарки імунолога-гематолога Курилів Галини.

Кисломолочні продукти багаті корисними бактеріями, які значно підвищують якість життя, допомагають відновлювати мікрофлору і підвищувати імунітет. Що потрібно знати про кефір, натуральний йогурт, сир?

Користь для всього організму

Кисломолочні продукти містять безліч корисних речовин. Карбонова кислота, що входить до їх складу, покращує роботу шлунково-кишкового тракту. Вітаміни А, В, D і мінерали нормалізують обмін речовин. Біфідобактерії, з допомогою яких відбувається процес сквашування, виробляють незамінні амінокислоти, які знижують рівень холестерину в крові

Порятунок від депресії

Серотонін, той самий гормон щастя, міститься в шлунково-кишковому тракті, а тому правильна мікрофлора — запорука твого гарного настрою. Кисломолочні продукти містять триптофан, який необхідний для утворення серотоніну. Так всього один стакан йогурту в день здатний підтримати баланс мікрофлори і позбавити від ознак гнітючої депресії.

Користь для будови клітин

Бактерії, які містяться в кисломолочних продуктах, виробляють молочну кислоту. Вона, у свою чергу, є будівельним матеріалом для клітин. Молочна кислота ще знищує бактерії, які шкідливі для людського організму, і виділяє ферменти, які допомагають засвоєнню білка.

Підзарядка для тіла

Сир являє собою концентрацію білків, фосфору, кальцію, магнію, вітамінів А, Е, Р і Ст. Готується сир шляхом сквашування молока та відділення згустку від сироватки. 10 столових ложок сиру здатні замінити повноцінний прийом їжі, дати людині потрібну енергію і придушити почуття голоду

Покращення імунітету

Продукти на основі сквашування з допомогою ацидофільної палички — різновидом бактерії володіють широкою бактерицидною дією. Бо цей вид бактерій не руйнується шлунковим соком, він здатний навести порядок, потрапляючи в усі відділи шлунково-кишкового тракту. Ацидофільні напої містять багато вітаміну В, тому значно зміцнюють імунітет.

banner