Франківська педіатриня розповідає, як захистити шкіру малюка від сонця
Всі ми знаємо, що ультрафіолет негативно впливає на шкіру. Мабуть, кожна жінка вже автоматично наносить на обличчя сонцезахисний крем перед прогулянкою. Але як захистити малюка від негативного впливу сонячних променів, щоб не зашкодити ніжній дитячій шкірі?
Франківська педіатриня Віка Кліщ розповідає, як правильно користуватися дитячими сонцезахисними засобами і як обрати засіб відповідно до віку.
Найперше – сонцезахист потрібен не лише на пляжі, а й в умовах міста. Коли УФ індекс досягає позначки 3 і більше – потрібно захищати шкіру. Цим не варто нехтувати, адже сонячні опіки в ранньому дитинстві значно збільшують ризик виникнення меланоми в майбутньому.
Але для кожного віку є свої особливості.
Для найменших малюків до 6 місяців найкраще обрати бар’єрний захист від сонця, а саме сонцезахисні накладки на коляску. Проте ні в якому разі не завішуйте коляску пеленкою. Це збільшує температуру в люльці і малеча може перегрітися. Також варто обмежити прогулянки в найспекотніші години (10:00 – 16:00).
До 2 років найкраще обирати сонцезахист з фізичним фільтром (це діоксид титану та оксид цинку) – вони відбивають сонячні промені від поверхні шкіри.
Після двох років дозволено використання як фізичних, так і хімічних фільтрів (за винятком Octinoxate, octisalate, homosalate, octocrylene, oxybenzone, avobenzone – їхній вплив на організм дитини ще вивчається).
А ось декілька корисних порад щодо використання кремів з УФ-фільтрами:
• Обираємо засоби з SPF 50 і більше.
• Наносимо сонцезахист на всі відкриті ділянки шкіри, не забуваючи про вуха, шию та кінцівки (навіть пальчики).
• Наносимо щедро, у великій кількості.
• Наносимо за 15-30 хвилин до прогулянки та уважно читаємо інструкцію, як часто потрібно змивати і поновлювати наш сонцезахист (зазвичай кожні 2 години).
• Краще обирати водостійкі засоби, проте після купання чи коли малюк добряче спітніє, їх потрібно поновлювати.
• Спреї не рекомендовані для малюків до 3 років, оскільки ця форма випуску сприяє потраплянню мікрочастинок у дихальні шляхи.
• Не зважаючи на кількість хмар на небі, але контролюючи УФ індекс в інтернеті: якщо показник 3 і більше – обов’язково використовуємо сонцезахист. Показник більше 7 – залишаємось вдома!
Уважно читаємо інструкцію до використання, термін придатності після відкриття засобу, умови зберігання.