Медичні п'явки: досі актуальна процедура чи пережиток минулого?
Всі ми неодноразово чули про лікування п’явками, люди старшого покоління, мабуть, випробовували такий метод на собі, а ось молодь часто не знає, як можуть допомогти ці маленьки кровопивці.
Цей метод лікування застосовували ще в Стародавньому Єгипті. Там знайдено настінні малюнки в гробницях фараонів 18-тої династії (1500–1300 рр. до нашої ери). Гірудотерапія існувала в Китаї, Греції, Індії, Стародавньому Римі, Персії. В Україні метод гірудотерапії затверджений Міністерством охорони здоров’я, а медична п’явка внесена до Державної фармакопеї.
Колись гірудотерапія (лікування п’явками) часто використовувалась для лікування різних захворювань. Але через розвиток фармакології цю процедуру почали рідше використовувати, а дарма! Це природній спосіб подолання багатьох недуг, який має значно менший список побічних ефектів, ніж деякі ліки.
Ми поцікавились в лікаря гінеколога-натуропата Наталі Присяжнюк, який вплив має гірудотерапія на організм людини. Виявилось, що за один сеанс “кровосмоктання” п’явка вприскує в організм до 100 різних біологічно активних речовин, які визначають ефективність гірудотерапії, а саме:
- антикоагулючий (перешкоджають тромбоутворенню),
- тромболітичний (руйнування наявних тромбів),
- протиішемічний (поліпшення постачання кров’ю тканин і органів),
- антигипоксичений (поліпшення постачання киснем тканин і органів),
- гіпотензивний (зниження артеріального тиску),
- протинабряковий, дренуючий
- бактерицидний,
- відновлення мікроциркуляції,
- ліполітичний (розщеплення жирових відкладень),
- відновлення нервово-м’язевої передачі імпульсів,
- знеболюючий,
- відновлення проникності судинної стінки,
- імуностимулюючий,
- корекція енергетичного поля людини.
Гірудотерапія немає таких ускладнень, притаманних хімічним препаратам, вікових обмежень, має невелику кількість протипоказів, а також успішно доповнює інші лікувальні методи.
Протипоказами для гірудотерапії є індивідуальна непереносимість п’явок, анемія, гемофілія, яскраво виражена гіпотонія та вагітність. Зважено слід підходити до застосовування гірудотерапії при онкологічних захворюваннях.
Цироз печінки і діаліз – протипоказання для такого лікування. Не варто також забувати, що гірудотерапія не підходить дітям до 12 років і жінкам під час менструації. Якщо ви приймаєте антикоагулянти, то ви зобов’язані попередити про це лікаря, адже гірудин володіє потужністю в десять разів більшою, ніж, наприклад, гепарин. Ви повинні припинити прийом аспірину, віагри і гінкго білоба за 2-3 дні до лікування п’явками і не використовувати ці ліки під час всього лікування.
Медичні п’явки допоможуть у лікуванні багатьох захворювань:
- Шкірні захворювання (псоріаз, нейродерміт, фурункульоз).
- Хронічний бронхіт, алергія, бронхіальна астма.
- Серцево-судинні захворювання (атеросклероз, ішемічна хвороба серця, серцева недостатність, гіпертонічна хвороба, тромбофлебіт, варикозне розширення вен, судинні дистонії).
- Захворювання органів черевної порожнини (панкреатит, коліт, гастрит, патологія печінки).
- Неврологічні захворювання (остеохондроз, радикуліт та інші).
- Гінекологічні захворювання (гострі та хронічні аднексити, міоми матки, полікістоз яєчників, порушення менструального циклу, клімактеричний синдром, непліддя).
- Урологічні захворювання (сечокам’яна хвороба, простатит , та інше).
- ЛОР-захворювання (гострі та хронічні неврити слухових нервів, гострий зовнішній отит, синусити та інше).
- Хірургічні захворювання (забій, гематоми, трофічні виразки).
- Оздоровлення організму та профілактика старіння
Але варто пам’ятати, що гірудотерапія не є панацеєю та єдиним методом лікування, а проведення процедури слід довіряти лише дипломованим спеціалістам, які зможуть розрахувати кількість п’явок та місця, куди потрібно їх розмістити. Не можна проводити таку маніпуляцію вдома без підготовки та спеціальних знань!