Пауло Убіратан

Онколог Убіратан: Якщо у вас нічого не болить, нічого й не робіть

Бразильський лікар-онколог Пауло Убіратан став знаменитим завдяки одному інтерв’ю, після якого сотні людей з усього світу вирушили до лікаря за порадою.

Життєва філософія Пауло Убіратана викликає подвійні почуття. З одного боку, ти хочеш довіряти йому, адже він доктор медичних наук, головлікар, знаменитий фахівець. Але з іншого – деякі вислови онколога вражають.

Чи варто обмежити споживання алкоголю?

Взагалі так. Але пам’ятайте, що будь-яке вино виготовляється із винограду, а пиво — із злаків.

Бренді – це дистильоване вино, це означає, що з ягід видалена рідина, завдяки чому ви матимете з них більшу користь, ніж навіть у сирому вигляді. Тож не обмежуйте себе надмірно.

Як подбати про себе, якщо зі здоров’ям поки що все гаразд, але вік вже підтискає?

Моя філософія така: якщо у вас нічого не болить, нічого не робіть. Заняття спортом для аматорів не впливають на здоров’я. 

Професійні заняття спортом завдають йому шкоди. Все, чого ви досягнете – це тільки зростання м’язів. Якби постійна ходьба була корисною, листоноші були б безсмертні. 

Зайці бігають і стрибають без зупинки, але живуть трохи більше 15 років. Черепахи не бігають і нічого не роблять, але мешкають 450-500 років».

Але кажуть, що вправи та фізична активність продовжують життя. Наприклад, допомагають серцю…

Серце запрограмоване на певну кількість скорочень. Не витрачайте їх на вправи. Його ресурс закінчиться незалежно від використання серцевих скорочень. Це все одно, що говорити, начебто ви можете продовжити життя своєму автомобілю, ганяючи його на підвищеній швидкості. 

Бажаєте жити довше? Вирушайте на короткий сон після обіду.

Чи шкодить м’ясо нашому здоров’ю?

Перш ніж довіряти недоучкам-дієтологам, спробуйте зрозуміти саму суть вашого харчування. Що їдять корови? Траву та кукурудзу. Це рослинна їжа. Їхнє м’ясо — результат перероблення трави та кукурудзи. Отже, я вважаю, що шматок яловичини — найкращий спосіб завантажити у свій організм рослинну їжу.

***

Тут ідеально підходить цитата Хантера Томпсона: «Життя має бути подорожжю до могили не з наміром прибути в безпеці і красивому тілі, яке добре збереглося, а скоріше в’їхати із заносом, у клубах диму, повністю вимотаним і зношеним, голосно проголошуючи — «Оце поїздка!»

banner

Залишити відповідь