Плюси та мінуси седації
Седація, або медикаментозний сон – стан фізичного та психічного розслаблення (релаксації), при якому пригнічуються рефлекси та больова чутливість, знижуються рівень свідомості та швидкість реакції. Для досягнення розслаблюючого ефекту людина вдихає киснево-азотну суміш («звеселяючий газ»).
Навіщо потрібна седація? Цей метод дозволяє лікарям лікувати зуби з максимальним комфортом, без болю, напруги та стресу, завдяки чому зникає страх перед стоматологом, а візит до стоматологічного кабінету перестає бути тортурою і не викликає паніки.
Основні переваги та недоліки методу
Переваги седації:
- полегшення роботи стоматолога – лікар може сконцентруватися на роботі без необхідності відволікатися на хвилювання пацієнта;
- відсутність дискомфорту навіть при тривалому (протягом кількох годин) знаходженні у стоматологічному кріслі, що дозволяє легко виконувати складні маніпуляції та одночасно лікувати декілька зубів;
- позитивне сприйняття стоматолога завдяки відсутності негативних вражень – у результаті пацієнт починає ходити на профілактичні огляди, що дозволяє уникнути багатьох захворювань ротової порожнини;
- посилення ефекту від анестезії;
- невелика кількість слини (уві сні її синтез уповільнюється), що полегшує роботу стоматолога та підвищує якість лікування;
- мінімум протипоказань та побічних ефектів.
Відразу після відвідування стоматолога можна повертатися до звичайного життя. Немає необхідності коригувати робочий графік та переносити плани.
Особливу користь седація несе для дитини. Діти дуже рухливі і не можуть довго залишатися на одному місці, що ускладнює роботу стоматолога. «Веселячий газ» допоможе заспокоїти маленького пацієнта та уникнути стресу. Особливо рекомендовано лікування зубів під седацією надто активним дітям, дітям з патологіями розвитку (аутизм, ДЦП), дошкільнятам та малюкам, які мають негативний досвід відвідування стоматології.

Але, незважаючи на безліч плюсів, відомі й деякі мінуси седації:
- немає знеболювальної дії;
- необхідність залишатися під лікарським контролем щонайменше годину після процедури;
- висока вартість.
Седація та наркоз: характерні відмінності
Наркоз повністю відключає свідомість, пацієнт не реагує на зовнішні подразники. При цьому можливі ускладення дихання пацієнта – через це потрібен постійний контроль серцевого ритму. Пробудження також вимагає контролю, оскільки вихід із наркозу може бути непростим.
При використанні седації людина перебуває у свідомості або легкій дрімоті. Тому він не порушує дихальну функцію, серцевий ритм залишається у нормі.
Седація та анестезія: у чому відмінність
Седація виявляє заспокійливу дію і нездатна замінити анестезію, оскільки пацієнт залишається при свідомості і реагує на подразники. Тому в більшості випадків седацію поєднують з локальною анестезією. Тільки при виконанні деяких нескладних маніпуляцій можна обійтися одним заспокійливим газом.
Виконати лечение зубов во сне в Днепре дорослим та дітям запрошує стоматологічна клініка ДантистЪ. Високоякісні послуги надає спеціаліст із 20-річним стажем – стоматолог-ортопед Литвин Михайло Миколайович. На страничке врача ви знайдете додаткову інформацію та зможете записатися на прийом, заповнивши онлайн-форму.