Плюси та мінуси відбілювання зубів в домашніх умовах
Білосніжні зуби – мрія багатьох, тому в кабінетах стоматологів стає все популярнішою процедура відбілювання. Але не всіх хочуть звертатись до фахівців, а намагаються зробити зуби білішими вдома.
Про всі переваги та ризики нам розкаже стоматологиня з Івано-Франківська Мирослава Вацеба.
Плюсом домашнього відбілювання є його доступність. Однак будьте обережні – не перестарайтеся! Важливо підібрати безпечний та дієвий варіант, щоб не завдати шкоди своєму здоров’ю.
Найдавнішим є метод використання харчової соди та перекису водню, що є зовсім недієвим та навіть небезпечним. Ви можете пошкодити емаль і ясна, що призведе до надмірної чутливості та кровоточіння. Також не варто захоплюватись відбілюючими пастами, їх можна використовувати не більше двох тижнів, каже стоматолог.
Найкраще, звернутись за консультацією до свого лікаря, який допоможе обрати відбілюючі смужки чи гель, що підійдуть саме вам. Таке відбілювання буде ефективним та безпечним.
Щоб зберети результат якомога довше, варто пам’ятати про щоденну гігієну ротової порожнини, використовувати іригатор чи флос, окрім щітки, та відвідувати кабінет стоматолога що 6 місяців для професійної чистки.
Щоб зуби не жовтіли, варто уникати:
- куріння чи жування тютюну;
- певних видів їжі або напоїв, як-от кава, чай, червоне вино, чорниця тощо;
- продуктів із високим вмістом цукру та простих вуглеводів. Наявність цукру підтримує ріст Streptococcus mutans – основного типу бактерій, що викликають наліт і гінгівіт. Якщо ви споживаєте солодку їжу, невдовзі почистьте зуби;
- надмірного споживання фтору;
- хронічної сухості в роті або відсутності слини. Водночас пийте мінеральну воду (особливо, сірковмісну) через соломинку, щоби запобігти прямому контакту активних сполук із зубами;
- побічних ефектів від деяких ліків;
- зловживання ополіскувачами для рота.