Сезонна алергія у дітей. Поради лікарки Віри Сем’янчук

Весна – це час, коли природа оживає і все навкруги починає цвісти і рости. Проте, для деяких дітей та їх батьків цей час року може бути складним через сезонну алергію. Алергія на пилок рослин, який пливе в повітрі, може призвести до симптомів, таких як свербіж очей, кашель та нежить.


Ми поспілкувались із дитячою лікаркою-алергологом та імунологом Вірою Сем’янчук про симптоми та лікування дитячої сезонної алергії.


– Чи збільшується кількість пацієнтів з алергією в період цвітіння?


Кількість звернень, однозначно, збільшується. Але все ще залежить від погоди. Коли сонячно і вітряно – пилок літає всюди, і симптоми посилюються. В дощові дні навпаки, людям з алергією стає трохи легше.


– Як розпізнати перші симптоми алергії та не сплутати їх із простудою?

Якщо симптоми алергії виникають вперше, їх справді дуже легко сплутати із вірусною інфекцією. Характерною ознакою саме сезонної алергії є посилення симптомів під час прогулянок надворі. Якщо в дитини декілька тижнів закладений ніс, сльозотеча, чхання, зверніться до алерголога.

– Чи можете ви порадити профілактичні дії, щоб запобігти або полегшити перебіг алергії на амброзію в діток?


Поради насправді дуже прості: уникайте алергенів. Менше гуляти в сонячну вітряну погоду, уникати засаджених деревами місць, не провітрювати приміщення вдень, щоб пилок не потрапляв до кімнати, не сушити одяг надворі, щоб цвіт не осідав на речі. Це не розв’яже проблему повністю, але допоможе полегшити симптоми.
Аби позбутись алергії повністю, застосовують асіт терапію. Мікродози алергенів вводять в організм, таким чином пацієнт виробляє імунітет.


– Які симптоми є критичними і треба негайно звернутись до лікаря, а які батьки можуть лікувати вдома?

Не варто ризикувати й намагатись лікувати алергію самостійно. Будь-які симптоми потребують коректного підбору медикаментів та спостереження. Симптоми можуть швидко загостритись і стати небезпечними для життя. Тому у випадку з алергією не можна займатися самолікуванням.

banner

Залишити відповідь