Сімейна лікарка та консультантка розвінчує міфи про грудне вигодовування

Народження первістка – завжди стрес для молодих батьків. Новоспечені тато й мама бояться допустити помилки у вихованні та догляді за малюком. Вся родина летить на поміч, поділитись досвідом та дати цінну пораду. Але що із того, що радить бабуся – «Ок», а які підходи вже давно застаріли, допоможе розібратись франківська лікарка та консультантка із грудного вигодовування Марія Хакімова. 

На своїй сторінці в Інстарграм медик ділиться доказовими методами лікування, розказує про симптоми різних захворювань, коли варто звертатись за допомогою, а коли батьки зможуть справитись самотужки, а найголовніше – розвінчує міфи, нав’язані суспільством. Адже інколи недоказові методи можуть бути не тільки некорисними, а й шкідливими для новонародженого та мами.

Отож, 6 міфів про грудне вигодовування:

  • Мама, яка вигодовує маля має дотримуватись суворої дієти.

Це не так, наука вже давно довела, що жінці можна їсти практично всі продукти. Ні солодке, ні червоні фрукти не шкодять вашому малюку. Адже, перед тим як потрапити в молоко всі продукти розщеплюються на білки, жири, вуглеводи й інші компоненти. Ці речовини всмоктуються в кров. Більша частина їх іде на потреби організму матері, а менше через кров – потрапляє в клітини грудної залози. Й не всі речовини проходять це «бар’єр». І навіть в самому молоці присутні речовини, що допомагають розщеплюватися харчові компоненти.

  • Малюка варто годувати за графіком

Це теж хибне твердження. Якщо дитина на грудному молоці, то найкращим рішенням для процесу лактації є годування на вимогу. 

  • Треба тримати груди в теплі, щоб не простудити

Простудити груди неможливо, причиною всіх запальних процесів у грудях є лактостаз, тобто застій молока. 

  • Найкорисніша «середня» порція молока

Інколи мами зціджують перші краплі молока, бо вважають, що воно менш корисне чи менш калорійне, ніж «середнє». Це не так. Кожна крапля молока важлива! І збалансована під конкретну дитину. Склад молока змінюється залежно від періоду доби, віку й потреб дитини.

  • Аби було більше молока, треба пити більше води

Лактація – гормональний процес, який не залежить від кількості випитої рідини. На неї впливає частота прикладань до грудей і правильна організація ГВ. Також лактацію можна збільшити медикаментозно.

  • Від горіхів та халви молоко стає жирнішим

Тут така ж історія, як і з рідиною. Те що ви їсте чи п’єте не впливає ні на його кількість, ні на жирність.

banner

Залишити відповідь