Як зберегти здоров’я очей. Франківська офтальмологиня ділиться секретами профілактики астенопії
Сучасний світ диктує свої правила. Ми багато часу працюємо за комп’ютером чи тривалий час виконуємо іншу роботу, що навантажує наші очі. І хоча сучасні гаджети оснащені моніторами, які менше впливають на зір, в кінці робочого дня багато з нас відчувають напругу, двоїння в очах, сльозотечу та головний біль — все це симптоми астенопії.
Астенопія (або синдром втоми очей) – це втома очей, яка, зазвичай, з’являється за тривалої роботи поблизу. З цією проблемою зустрічаються як дорослі, так і діти. Проте, згідно зі статистикою, на подібні розлади частіше страждають школярі та студенти, а також та частина населення, яка виконує роботу, пов’язану з зоровими навантаженнями протягом тривалого часу.
Отже, основні причини та фактори розвитку астенопії такі:
- Робота за комп’ютером;
- Робота у темряві або при тьмяному освітленні, і навпаки – робота при надто яскравому світлі;
- Читання книг на мобільних пристроях;
- Тривале водіння автомобіля, особливо у сутінках та вночі;
- Робота, що вимагає постійної зорової уваги;
- Тривале читання;
- Щоденний перегляд телевізійних передач.
Франківська офтальмологиня Олександра Земляк розповідає, що робити, аби уникнути астенопії, а також для того, щоб її лікування було максимально ефективним:
- Найперше — не варто затягувати із візитом до офтальмолога, якщо відчуваєте дискомфорт. Проводьте своєчасну та правильну корекцію рефракційних порушень (далекозорості, короткозорості та астигматизму).
- Дозований режим зорових навантажень: чергуйте зорові навантаження з відпочинком, періодично переводьте погляд із близьких предметів на об’єкти, які розташовані подалі.
- Працюйте та читайте у правильній та зручній позі, адже це забезпечує правильне кровопостачання, в тому числі і до очей.
- Слідкуйте за оптимальним освітленням робочого місця. Не працюйте за комп’ютером у темряві, а додавайте інші джерела світла, оскільки підсвічування монітора на темному тлі кімнати створює несприятливий контрастний вплив на роботу очей.
- Виконуйте щоденні вправи для очей і розминку комірцевої зони.
- Якщо все ж тривалої роботи з гаджетами не уникнути — проконсультуйтеся з офтальмологом, який підбере для вас вітаміни для очей і зволожувальні краплі.
Дбайте про себе та будьте здорові!