Відповіді на запитання, які справді турбують. Розмова із франківською сексологинею Фостун Тетяною

Пікантні запитання, які часто залишаються без відповіді. Проблеми в інтимному житті можуть з’явитись у будь-кого, тим паче в умовах тотального стресу. Сьогодні розмовляємо із сексологом Фостун Тетяною про те, як зберегти і відновити пристрасний вогник у стосунках. 

– Як ви сприймаєте твердження, що секс необхідний для здоров’я? Чи це є правда і якщо так, то як часто треба займатись сексом?

– Секс – не лише здоров’я тіла,  але є задоволенням для душі та психологічної стабільності.
Секс – фізіологічна потреба організму. Посилює кровотік та пришвидшує скорочення серцевого м’язу за рахунок викиду адреналіну. Тим самим сприяє сповільненню засвоєння зайвих калорій. Активний щоденний секс з використанням секс-іграшок тренують м’язи тазового дна, що в свою чергу попереджає нетримання сечі, випадіння матки в післяпологовий період та у старшому. Знижує ризик серцевих нападів та частоту підвищення артеріального тиску у хронічних гіпертоніків. Секс сприяє вивільненню окситоцину та підвищує рівень ендорфінів, які борються із  мігренню та зменшують головний біль. Підвищений рівень дофаміну лікує депресію, а глибоке дихання допомагає попередити панічні атаки. Зменшує рівень агресії. 

Рекомендацій що до кількості сексу на день немає. Це залежить від сексуальної активності людини, емоційного стану, закоханості, рівня тестостерону, дозованого спорту та інших факторів,  що стимулють підвищення “гормонів щастя”, які в свою чергу посилюють сексуальне бажання.

– Чи є якийсь секрет, як правильно почати та вести розмову зі своїм партнером про сексуальні бажання чи вподобання?

–  Секрет лише один – повна довіра між партнерами, коханими, подружжям. Бажання не мають бути озвучені під час сексу, адже на піку оргазму почуті фрази можуть його притупити. Культура сексу – коли пари обговорюють та планують свій сьогоднішній секс. Розмова має бути у романтичній, спокійній атмосфері. Коли є час обговорити “чому НІ”. Якщо не наважуєтесь сказати дивлячись у вічі, спробуйте виразити почуття, бажання, фантазії впродовж дня чи повертаючись з роботи, навчання, відрядження у телефоному режимі.

–  Чи впливає війна на інтимні стосунки?

–  Так, впливає! Адже війна –  це шок, стес, страх. Ці емоційні стани підвищують рівень кортизолу та адреналіну, які блокують виділення окситоцину, дофаміну, порушують рівень статевих гормонів. На такому фоні знижується лібідо. У жінок бувають труднощі зі збудженням і досягненням оргазму. У чоловіків передчасна еякуляція і відсутність ерекції. Але все залежить від психологічної стабільності. В деяких людей виникає гіперсексуальність.

Чоловіки, які перебувають у бойових діях, відбувається підвищення рівня тестостерону. Вони більш збуджені,ніж жінки, та потребують сексуальної розрядки, яка дає їм можливість розслабитись.

– Як ви вважаєте, чи варто із дітьми говорити про секс і з якого віку?

– З дітьми треба говорити про секс. Правильно називати статеві органи, пояснити, що це нормальні органи, такі д як вухо, ніс, ротик. Чому потрібно їх ховати в трусиках –  тому що, вони інтимні. Не потрібно показувати всім і давати торкатися. Розповідайте дітині не лише про свої части тіла а й іншої статі.  Відверта розмова може підвищити рівень довіри між вами.

Такі бесіди варто починати з 2-3 річного віку. Враховуючи психологічну готовність спийняти таку інформацію. Адже діти розвиваються по-різному.

“Статеве виховання – це не просто розмови про секс. Це інформація про вагітність, пологи, гігієну, контрацепцію, психологічний комфорт. Дослідження показали, що діти, які пройшли сексуальну освіту вдома, в школі, пізніше починають статеве життя.

Враховуйте, що виховання дітей на 70% відбувається поза домівки та вашого спілкування. Незрозуміла інтимна інформація може викликати спотворене сприйняття. Тому, варто звернути увагу на сексуальне виховання у вашій сім’ї.

– З якими питаннями до вас найчастіше звертаються клієнти?

– Жіночі запити – зниження потягу до коханого, відсутність оргазму, відраза до сексу. Питання чоловіків – зменшення статевого акту, швидка еякуляція, бажання і фантазії не з дружиною та відчуття психологічної зради, куди діваєть потяг в кінці робочого дня.

banner