Як не зламатися жінкам, чоловіки яких далеко і воюють за Україну
Війна ставить емоційні виклики перед кожним українцем. Чи не в кожного з нас є близькі, котрі зараз захищають Україну. Відповідно, у незвичній ситуації десятки тисяч родин. Не дивно, що жінки, котрі хоча й залишилися в тилу, відчувають тривожність, емоційну нестабільність, депресивний стан у час війни. У них виникають страхи: страх втрати близької людини, страх життєвих труднощів, що можуть виникнути через горе.
Чоловіки, які захищають Батьківщину, переважно знаходяться далеко від дому. Через це у жінок може бути інше відчуття захисту і безпеки. Моральна виснаженість, поганий сон, втрата уваги і розгубленість – ознаки, що потрібна психологічна допомога. Якщо ви впізнали себе або своїх знайомих у переліченому, тоді ці рекомендації від франківської психологині Юлії Шевчук для вас.
1. Прокидаючись зранку, усміхніться собі в дзеркало і промовте : “Сьогодні щасливий день”! Як би важко не було, але цією фразою, ви програмуєте себе на позитив і активність.
2. Випийте свій улюблений ранковий напій не поспішаючи, дивлячись при цьому на краєвид за вікном, на пташки, які літають повз ваше віконце. Це розслабляє, заспокоює і покращує настрій.
3. Не забороняйте собі у вільний час послухати улюблену пісню, написати вірш або прозу. Так знижується тривожність і зникає “тягар з душі”.
4. Проведіть день з подругою. Навіть з тією, з якою давно не спілкувались, але відчуваєте потребу з нею зустрітись. Щире спілкування – своєрідна психологічна корекція, при якій відчувається емоційне полегшення, приплив сил та віра в себе.
5. Їжте мало, рухайтесь багато. Адже рух – це здоров’я, як фізичне, так і психічне! Але періодично шматок шоколаду, чи улюблений десерт можна собі не забороняти.
6. Підіть в те місце, яке у вас асоціюється з позитивними спогадами. Це може бути кіно, парк атракціонів, улюблене кафе. Може бути будь-що, головне, щоб ви згадуючи минулі позитивні моменти, змогли їх відчути повторно.
7. Моліться. Якщо ви молитесь – ви вірите. А якщо вірите – то не здаєтесь.
8. Залучіться до волонтерської роботи. Допомагайте робити ті ж сухі борщі, плести сітки, робити солодощі для захисників або що-небудь інше. Так вас оточуватимуть люди, які спільно роблять добро. Ви відчуєте себе потрібною та відповідальною за щось чи за когось. Допомагаючи іншим – морально допоможете собі!
Пам’ятайте, чоловіки не хочуть, щоб жінки, чекаючи на них, були нещасними. Вони прагнуть, щоб близькі були захищеними, впевненими і усміхненими. Це підвищує і їх бойовий дух.
Матеріал написаний у рамках проєкту “Емпатія. Підтримка. Інтеграція”, що реалізовується Івано-Франківською обласною організацією “Молода Просвіта”. Зміст матеріалу є винятковою відповідальністю автора та не обов’язково відображає погляди Івано-Франківської обласної організації “Молода Просвіта”