Як повернутись до сексуального життя після пологів без шкоди для здоровя. Поради франківської гінекологині

Поява малюка кардинально змінює життя подружжя у всіх його аспектах. Змінюється побут, режим сну, харчування, інтимне життя не є винятком. Часом через фізіологічні чи психологічні відчуття важко наважитись на перший секс після пологів. Франківська гінекологиня Дана Зарічна радить, як справитись із труднощами та повернути пристрасть у стосунки.

Коли?

Лікарі не радять повертатись до інтимного життя раніше, ніж за місяць після пологів. Все ж варто пройти огляд у свого гінеколога, щоб пересвідчитись, що все в порядку. Лікар врахує особливості пологів (операція, розриви, стан швів і тд).

Якщо ваш лікар підтвердив, що все добре і можна повертатись до статевого життя, але бажання ще не відновилось, не хвилюйтеся. Всьому свій час. У жінок, які вигодовують малюків грудьми, вищий рівень пролактину, саме це може знизити лібідо.

Чому болить?

Під час статевого акту можуть виникнути певні неприємні відчуття чи біль. Його причинами є:

  • Сухість – біль виникає внаслідок механічного подразнення при проникненні. Це часта проблема жінок після пологів, її спричиняє проклактин, гормон, який впливає на лактацію.
  • Рубці – тут найважливішу роль відіграє лікар, бо саме він візуально може оцінити, як вони затягнулись чи лишились ниточки (зараз використовують нитки, які самі розмоктуються десь за 40 днів і жодні шви знімати не потрібно)
  • Скутість – коли ви напружені, ваші м’язи скорочуються та спазмують. Проникнення стає складним та часто болючим.
  • Комплекси – часто жінці важко прийняти себе та своє тіло після пологів. Адже перший час воно справді виглядає і відчувається по-іншому. Саме через це буває важко розслабитись та відчути задоволення.

Що з цим робити?

Найрше, варто зрозуміти, що багато жінок вже пройшли цей шлях. Ви привели в цей світ життя. Намагайтесь розслабитись та прийняти себе, зрозумійте, що всі зміни вашого тіла тимчасові. Розмовляйте зі своїм партнером про те, що вас турбує. Відчуття можуть значно відрізнятися від допологових. Улюблені пози можуть стати некомфортними.

Щоб уникнути сухості – приділіть більше часу любощам перед сексом, використовуйте додатковий лубрикант.

Якщо ви відчули різкий біль під час сексу – зупиніться, а якщо помітили кровʼянисті виділення – зверніться до лікаря.

banner