Як вберегтись від спеки? Поради Центру громадського здоров'я

Останні кілька днів в Івано-Франківську екстремально спекотно. Та ще й через відключення світла і економію електроенергії не вдається користуватись кондиціонерами.  Високі температури негативно впливають на здоров’я багатьох людей, особливо небезпечна спека для людей похилого віку, немовлят, людей з хронічними захворюваннями та тих, хто працює на вулиці. Центр громадського здоров’я дає такі поради:

Прості правила допоможуть вам уберегтися від надзвичайної спеки:

–  Уникайте перебування на сонці у спекотні години з 11:00 до 16:00.

–  Захищайтеся від сонця. Шукайте засоби захисту з поміткою «широкий спектр» або «захист UVA/UVB» з SPF 30 і більше на етикетці — такі продукти діють краще. Застосовуйте їх повторно відповідно до інструкції на етикетці. Носіть вільний, легкий і світлий одяг. Одягайте вбрання з довгими рукавами, надівайте сонцезахисні окуляри (із захистом від UVA і UVB променів), капелюх, краще із широкими полями, щоби затінити обличчя, вуха та шию.

– Підтримуйте водний баланс незалежно від того, наскільки ви активні. Пийте багато, маленькими порціями, не чекайте на відчуття спраги. Порадьтеся з вашим лікарем щодо допустимої кількості вживання води в спеку, якщо є протипокази за станом здоров’я. Не пийте солодкі напої та алкоголь.

– За можливості краще залишайтеся у будівлях із кондиціонером. Якщо вдома його немає — зайдіть до кондиційованих громадських приміщень. Навіть кілька годин, проведених в охолодженому приміщенні, можуть допомогти тілу адаптуватися до спеки на вулиці.

– Уникайте споживання гарячих та важких страв. Вони створюють додаткове теплове навантаження для вашого тіла.

-Не забувайте потурбуватися про домашніх улюбленців. Тваринам потрібно багато свіжої води.

pastedGraphic.pngПам’ятайте, що залишати дітей або тварин у припаркованому авто — небезпечно! Машина швидко нагрівається, тому ризик отримати несприятливі наслідки від спеки значно збільшується. Насолоджуйтеся літом безпечно та бережіть своє здоров’я.

Бережіться! Синоптики прогнозують грозу та зниження температури повітря вже зовсім скоро!

banner