Зроблено у Франківську - продається у Нью-Йорку (ФОТО)

На стелі висять кольорові шкіряні наплічники, на вішаках – одяг з цікавими принтами, на полицях – сувеніри, гаманці, записники і міні-бібліотека для персоналу. З сусіднього приміщення чутно шум швейних та шліфувальних машинок, запахи шкіри та свіжих квітів. Вас вітають «Bukvica», «Шуфля» та «Цвіклі» – компанії, чиїми унікальними виробами цікавляться не тільки в Україні, а й за її межами.

Менеджер компанії Мар’яна Затолюк розповіла Огого!, чим цікава їхня продукція та як відбуваються усі робочі процеси.

Починалося все 8 років тому із листівок та 400 гривень. Потрохи все розвивалося, розширювалося та перетворилося у три компанії, які помістилися на вулиці Коновальця, 23 під одним дахом.  «Шуфля», яка виникла першою, займається виготовленням цікавих виробів зі шкіри і тканини, «Цвіклі» є студією весільного декору та флористики, а «Bukvica» – це студія шовкотрафаретного друку.

Компанія вже напрацювала три покоління моделей гаманців, дорожніх сумок, рюкзаків та інших аксесуарів зі шкіри. Також кожен охочий може запропонувати власний особливий ескіз. Із майстрами узгоджують розмір виробу, кількість відділів та колір. Палітра кольорів велика, шкіру можна спробувати на дотик і обрати ту, яка найбільше до вподоби. Мар’яна зауважила, що шкіра буває груба, матова та глянцева, а асортимент постійно оновлюють.

З допомогою ножів і пресу із сировини вирізають, наприклад, гаманець, потім шиють і шліфують відповідними машинками та пресують спеціальним обладнанням. Для охочих на річ можуть нанести оригінальний напис чи малюнок з допомогою трафаретного станка чи кліше.

«Робимо так, щоб це подобалось кожному та було практичним, – розповідає дівчина. – Багато часу витрачаємо на індивідуальність речі. Можемо виготовляти комплексні продукти. Наприклад, блокнотик  може бути із шовкотрафаретним друком. Коли зустрічаються два майстри-професіонали з двох різних сфер, тоді виникає унікальна річ, якої немає ніде».

Майстри кажуть, що ціна продукції співвідноситься із якістю. Гаманець можна придбати за 250-640 гривень, а рюкзак чи сумку  – за 2540. Все залежить від виробу.

Речі, які зробили у «Шуфлі» та «Bukvica», можна придбати у крамничках різних міст України, а також є попит за кордоном. Партія рюкзаків згодом поїде у Нью-Йорк. Покупці є у Канаді, Німеччині, Росії, Польщі, Австрії, Швеції. Інколи це індивідуальне замовлення, а буває корпоративне. От зараз майстри працюють над замовленням у кількості 800 футболок. Найцікавіше, що клієнт може спостерігати за тим, як працюють над його замовленням та навіть по ходу роботи вносити практичні корективи.

Також на території робочого простору відбуваються майстер-класи із шовкодруку чи виготовлення гарних та корисних речей із кераміки. Знаходиться й час на благодійність. На досягнутому персонал закладу зупинятися не збирається, тож на франківців та гостей міста чекає ще багато цікавого.

«Ми хочемо постійно розвиватися, –  підсумувала Мар’яна Затолюк. – Потрібно сьогодні бути попереду того, де ти був вчора. Потрібно бачити ціль, ставити перед собою завдання та впевнено до неї йти. А потім ставити ще одну ціль. Місія нашої компанії – Ми робимо сьогодні те, що ви захочете мати завтра».

ШУФЛЯ-8351

banner

Залишити відповідь