3 продукти, які не можна їсти на другий день
Багато хто з нас любить доїдати вчорашні або позавчорашні страви. Особливо часто це відбувається після великих застіль.
Звичайно, усі люблять свіжоприготовану їжу, ось тільки мало хто любить її готувати!
Тим паче, що це так просто – закинути стару тарілку в мікрохвильову піч.
В цілому, в цій звичці немає нічого поганого, але деякі продукти дійсно краще викинути, а не їсти знову.
1. Рис
Якщо вірити Агентству за харчовими стандартами, сирий рис містить спори великого числа шкідливих бактерій. І вони виживають при варінні рису, хоча це відносно безпечно: все ж більшість гине при кип’яченні.
Але якщо ви не доїли рис, процес розмноження цих шкідливих організмів починається з новою силою. І йде він швидше,ніж може здатися. Ось чому вчорашній рис так часто викликає пронос, блювоту і інші проблеми з системою травлення.
Мікрохвильова піч в цьому випадку не допоможе: частина спор виживають навіть при температурі в 100 градусів.
Тому ніколи не готуйте рисову кашу про запас. Якщо вона вже приготована, але ви її не доїли, помістіть її в холодильник або навіть в морозильну камеру.
Пам’ятайте: якщо рис постояв при кімнатній температурі більше години, їсти його вже небезпечно!
2. Олія
Використовувати для смаження рослинну олію, яка вже одного разу використовувалася, – значить, робити помилку, яка може в майбутньому привести до серцево-судинних захворювань, інсульту і навіть раку.
Нові дослідження показують, що неодноразово нагріті поліненасичені олії, що містять лінолеву кислоту (це рапс, кукурудза, соняшник і соєві боби), утворюють токсичне з’єднання, яке дуже небезпечно для здоров’я.
Йдеться про жирну кислоту 4-гідрокси-транс-2-ноненал, інформує terrawoman.
“Розігрівати їжу на сковорідці за допомогою рослинної олії більш ніж один раз – все одно що палити. У обох випадках ви берете на себе схожі ризики”, – говорить Джейні Молу, прес-секретар Американської дієтичної асоціації.
3. Овочі
За даними Центру з безпеки харчових продуктів, нарізані овочі не можна зберігати при температурі вище за 4 градуси за Цельсієм довше 12 годин. Якщо ви знаєте, що не доїсте цей салат за цей час – заморозьте його.
Річ у тому, що багато овочів – зокрема, шпинат, селера і буряк, – містять речовини, що називаються нітратами.
Самі по собі вони нешкідливі, але при кімнатній температурі вони стають каталізатором зросту бактерій, які утворюють нітрит. А вони, у свою чергу, викликають головні болі, втому, задишку і навіть судоми.