Foodporn Ivano-Frankivsk: ревізія Арт-ресторану "Blossom13" (ФОТО)
Команда OGOGO! розпочинає авторські звіти таємних ревізій громадськими закладами міста. Розпочнемо із “Blossom13”, що позиціонує себе як «арт-ресторан, який поєднує елементи стилю лофт та нову вишукану європейську кухню».
Заклад знаходиться на вулиці Грушевського 1/Б, між Вічевим майданом та сквером Міцкевича. Раніше там був RESTO Гриль & Вино, а перед цим – фаст-фуд «Чікен Хат». Вlossom13 відкрився нещодавно – 26 серпня. Власниця закладу – відома франківка Татьяна Кодзаєва на сторінці в соціальній мережі інстаграм написала, що цей заклад – наче її маленька дитина.
“Наша перша дитина. Так, ми відкрилися! Ми вклали душу і багато сил в наш the.blossom.13 Ніколи не подумала б, що цей бізнес і справді як маленька дитина – що вкладеш, те й пожнеш. Спасибі всім, хто нас підтримував! Відкритися можуть багато – а ось тримати рівень, далеко не всі. Ми будемо дуже старатися”, – написала власниця закладу.
Цей, не побоїмося слова, гламурний заклад, викликав багато ажіотажу навколо себе, адже у ньому вже побували відомі франківські блогерки.
Зокрема Олександра Пустовіт побувала на відкритті і написала опісля в своєму блозі, що “у Франківську відкрився заклад, у якого є вишуканий характер і тендітна душа”.
Тож команда OGOGO! вирішила перевірити, чи справді “Blossom13” такий, як його описують блогери.
З фотографом завітали у “Blossom13” у будній день о 17-ій годині. При вході з нами привітався офіціант та бармен, щоправда за столик ніхто не проводив. Сіли біля вікна, у залі окрім нас було всього кілька людей. Почали розглядати інтер’єр.
Заклад обрамлений у чорні та рожеві кольори. На кожному столику є вазочки з живими квітами, також доповнюють інтер’єр статуї.
У Арт-ресторані можна не лише помилуватись картинами франківських художників, але й придбати їх. Щомісяця тут змінюють тематику картин, адже заклад співпрацює з Асоціацією Художників.
“Кожного місяця у нас оновлюється виставка картин на літній терасі. Це картини франківських митців, ми співпрацюємо з Асоціацією художників, попередньо складали з ними домовленість, щомісяця змінюється як художники, так і тематика картин”, – розповіла на наступний день після візиту адміністраторка закладу Анна.
При вході неодмінно кидається в око картина, полички з живими вазонами і книгами на них. Стільці здебільшого у чорно-рожевих тонах, мила родзинка – чорні серветки. Виглядає все досить інстаграмно і дівчачо.
Меню світле і у рожевих тонах (вже трішки заплямоване, хоч заклад новий). З цікавого у переліку страв можна виділити бранчі (65-119 грн, обмежень по часу, коли їх можна замовити, немає), салати — з ростбіфом (118 грн) і теплим камамбером (116), тигрові креветки (240 грн). Загалом, тут можна і перекусити бургерами чи піцою, і просто випити вина (а алкогольна карта, особливо ігристих вин, тут непогана).
Ще про ціни: страртери від 75 до 155 гривень, салати вартують, починаючи від 70 до 140 гривень. Супи від 60 гривень. Зокрема, нормандський крем-суп з карамелізованого цукрового гарбуза коштує 63 гривні, а за сирний крем-суп з лососем треба віддати 98 гривень. Ще у меню є страви із твердих сортів пшениці, їхня ціна коливається від 100 до 150 гривень. (Особисто я ніколи б не заплатила такі гроші за «недоварені макарони», але це моя думка.)
“Сердечка у меню біля страв означають стави від шефа, тобто брендовані страві. Фішка нашого меню – наші бранчі: французька випічка, шоколад за французькою технологією, який виготовляється для нас під замовлення. А ще пізні сніданки, які діють у нас впродовж всього дня”, – прокоментувала адміністраторка Аня.
У коктейльній та винній картах все теж коливається від 100 до 150 гривень за напій, щоправда можна замовити й дорогі вина, вартістю понад 2 тисячі гривень. У закладі також є змога замовити кальян. Стандартний обійдеться вам у 165 гривень, а преміум у 230.
Після того, як ми зробили замовлення, офіціант уточнив – чи водночас подавати страви і коли винести десерт.
Я замовила зелений салат з запеченою куркою, капучино та десерт під назвою «Мілефоле», а наш фотограф Юра захотів скуштувати філе морського окуня з овочами та томатною сальсою.
Поки чекали страв – ясна річ, як не відвідати вбиральню? У жіночій чисто і приємно пахне, є вазочка з сухоцвітами і що приємно корзинки з жіночими штучками: прокладки, тампони, мокрі серветки і навіть дезодорант та валик, аби почистити одяг.
Є велике дзеркало для селфі на згадку – мій інстаграм схвалив.
На їжу ми чекали не більше 15 хвилин. Мій салат принесли майже одразу, Юриного окуня за 10 хвилин.
Одразу здивувало, що на всі страви були однакові тарілки. Мій салат, Юрина друга страва, десерт – усе в однакових тарілках!
Щодо смаку, якщо чесно, то нічого особливого, але що можна чекати від салату? Це було просте листя салату і рукола, поміж ними накидано курячого м’яса та два види сиру, помідори, а зверху смажений бекон.
Капучино теж не вразило, хоч подали його з бізе і милою “мереживною” серветкою, та нескладним лате-артом. На смак – непогано.
Зате мій десерт був дуже смачним і великим. Він нагадував лінивий Наполеон, прикрашений ягодами.
А от Юрина страва – філе окуня, була дуже цікавою. Приємна подача, ніжна, свіжа риба, спеції, зелень, легкий смак.
Філе було полито соусом, знизу картопля і шпинат, по краях страви овочі: кабачки і томатна сальса. Тільки дещо брутально у страві виглядала подача помідор – нарізано, як на закуску на природі.
Посмакувавши, ми заплатили за наші страви 328 редакційних гривень.
В кінці офіціант ввічливо спитав, чи нам сподобалось, а ще постійно посміхався. Додамо, що заклад френдлі до дітей, є стілець для годування немовлят.
“Наразі ще не розробили окремого меню для дітей, але ми завжди раді, коли гості до нас приходять з дітками. Пропонуємо для таких клієнтів легкі страви: картопляне п’юре, куряче філе”, – прокоментували у Blossom13.
Загалом, післясмак цього закладу в мене залишився солодкий, можна сказати пудровий.
“Blossom13” – дуже інстаграмний, сюди хочеться приходити з подругами у милих сукенках, пити аперолі, теревенити і гучно сміятися. А от Юра сказав, «як був чікенхат, так і лишився» – хлопці такі хлопці.
*Ревізію коштом редакції провели Єва Жасминова та Юрій Валько.