Хліб – не bread: чим відрізняється випічка у різних країнах Європи
Навіть якщо ви давно вважаєте себе людиною світу, за кордоном відчуваєте себе, як вдома, знайомі з різними національними кухнями, і у вас є улюблений ресторанчик в кожній європейській столиці, впевнені, деякі прості речі вислизнули від вашої уваги. А все тому, що вони пов’язані не зі знаменитими делікатесами, а з простим, на перший погляд, продуктом, з хлібом.
Німеччина: там, де народжується хлібна мода
Будь-який сніданок у Німеччині починається з хліба і булочок. До речі, якщо у Франції в кожному регіоні є свої сир і вино, то в Німеччині – свій хліб. У цій країні існує особлива хлібна культура. Німці – справжні законодавці модних хлібних трендів. Звідси пішла мода на хліб з добавками: картопляний, морквяний, капустяний, з оливками, горіхами, гарбузовим насінням. Останній писк німецької хлібної моди – дієтичні сорти хліба зі зниженою калорійністю, а саме — цільнозернові хліба.
Британія: чому він, лорд, а вона — леді
Виявляється, що лорд і леді – не просто офіційні титули у Великобританії. Спочатку вони були пов’язані з… хлібом. Слово лорд означало – забезпечує прожиток, а леді – месящая тісто. Якщо мета лорда була ― здобувати їжу, то завдання його дружини ― розподіляти її.
До речі, ще в 1266 році в Англії був введений закон, який контролював ціну на хліб. Він проіснував 600 років. Сьогодні в Британії випікають різні сорти хліба, як доступні кожному, так і орієнтовані на людей з високим рівнем доходу. Так в знаменитому лондонському торговому центрі Harrods продають хліб за ціною, по 15 фунтів стерлінгів! Пекар, який його готує, з гордістю каже, що зібрав в ньому «найкращі інгредієнти, які можна купити за гроші».
Швейцарія: хто придумав фондю
Можливо, ви будете здивовані тим, що фондю – страва гурманів – винайшли не шеф-кухаря, а… пастухи. Проводячи весь час на пасовищах в горах, вони виявили, що, якщо порізати кубиками хліб, нанизати його на шампури і занурити в розплавлений сир, вийде смачна і ситна їжа. Так народилося перше фондю.
Італія: сімейна справа
Цікаво, що в Італії хліб не печуть в промислових масштабах. Можливо, тому деякі сорти італійського хліба, такі як чіабатта, знамениті на весь світ своїм особливим смаком. Південь країни – справжній центр сімейного хлібопечення. Кожна булочна тут зберігає свої унікальні рецепти хліба, які передаються від батька до сина.
Франція: хліб для струнких
Якщо ви вважаєте, що головні магазини Франції – парфумерні, то помиляєтеся. Головні магазини Франції – булочні. Навіть в самій маленькій селі є своя пекарня, де хліб випікають двічі в день. Якщо в маленьких містечках асортимент хліба не так великий, то в паризьких булочних можна завжди купити свіжі круасани, багети, brioschi і пироги. Французи люблять хліб і їдять його щодня. Незважаючи на це, вони залишаються самої витонченої нацією Європи. Секрет ― в рецептурі, яка удосконалювалася протягом століть. При розумному споживанні правильно приготовлений хліб не призводить до зайвих кілограмів.
До речі, саме у Франції хліб прийнято подавати як доповнення до основної страви, або до сиру, який завжди приносять в кінці частування.
Чорний німецький шварцброт, туринську чіабату, паризький багет, круасани, а також литовська, ризький хліб, грецький пиріг і дієтичний цільнозерновий сьогодні можна купити у супермаркетах України, де представлені хліба «Милльвилль». Випечені за найкращими рецептами хлібних шкіл з усього світу, вони завжди порадують відмінним смаком і ароматом.