Хто творить кавову культуру в Івано-Франківську (ФОТО)
Важко оцінити значення такого напою як кава. А чи задумувались ви, який шлях проходить кавове зерно перед тим, як стати запашним напоєм у ваших чашках?
Далекі спекотні плантації, перельоти, руки трейдерів та обсмажувальників. У вас в руках знаходиться ціла історія.
Ця ягода спершу зріє на дереві, після цього її збирають та оброблять. Далі отримуємо зелене зерно. І тут найцікавіше – обсмажування. Але все по-порядку.
Франківська кав’ярня-палярня «Фабрика кави» розповіла читачам «Ogogo.if.ua» про шлях зерна від плантації до чашки, і чому свіжообсмажена кава – найбільш якісна.
Від зеленого зерна до ароматного напою
Кава є теплолюбною рослиною. Найбільше їй підходить тропічний клімат і основні кавововиробні країни розташовані саме уздовж екватора.
У «Фабрику кави» привозять зерна арабіки з високогірних плантацій Південної і Північної Америки, а також країн Африки. Цим займаються оптові постачальники. Працює це просто: кав’ярня замовляє певні сорти кави в українського трейдера, а той купує їх у європейських оптовиків, які збирають по-світу кавові лоти.
У кав’ярню зерна потрапляють зеленими, тож тут їх обсмажують. Під час цього процесу структура зерна змінюється кардинально: колір стає темнішим, втрачається вага, збільшується об’єм, а найголовніше – з’являється неймовірний аромат.
У «Фабриці кави» обсмаженням займаються сертифіковані роастмастери Ростислав Іванюк і Олександр Дикий. Ростислав розповів, що на сьогоднішній день існує всього чотири види обсмажування кави – скандинавський, віденський, французький, італійський. Варто зазначити, що чим темніше обсмаження, тим більше втрачаються смакові якості. Справжні особливості кави просто спалюються під високою температурою.
«Ми обрали віденський стиль обсмажування кави, бо стараємося зберегти всі її смаки та аромати і поєднати їх в балансі. Обрали золоту середину, тому що цей сегмент кави зараз найбільш цікавить нашого споживача», – наголосив роастмастер.
У середньому, Ростислав за день працює із 120 кг зерна, а в місяць ця цифра досягає приблизно трьох тонн. Одне обсмажування триває від 13 до 15 хвилин, але це залежить також від сорту кави та бажаного результату.
Власне такі процеси відбувається у спеціальній машині, що зветься «ростер». «Фабрика кави» має два таких. Один має невеликі об’єми і його використовують для обсмажування нових зразків, або ж експериментів з сортами. Є й більший аппарат, який родом з Голландії. Він призначений для великих об’ємів зерна – тих, що перевірені часом та попитом.
Після обсмаження кава проходить процес дегазації. В цей період зерна ще дихають і з них виходить вуглекислий газ. Час залежить від сорту кави та обсмаження. У середньому процес триває від двох до семи днів. Далі каву пакують і вона готова до споживання.
Фінальні кроки
Запакована свіжообсмажена кава може відразу відправитися у вашу домівку або ж кав’ярню. Продукцію «Фабрики кави» замовляють понад 100 закладів у всіх куточках України.
«У понеділок ми приймаємо замовлення на каву, весь тиждень її смажимо і аж у п’ятницю віддаємо ту, яка вже відстоялася та готова до споживання», – розповів Ростислав.
Як не загубитися серед асортименту?
У всіх смаки індивідуальні, тож одна кава смакує кожному по-різному. Тому, щоб не помилитись з вибором зерна, фахівці франківської кав’ярні-палярні надають клієнтам професійну консультацію. За описом побажань та очікуваннями від кави вам підберуть ту, від якої смакові рецептори будуть в захваті.
До слова, на такий випадок франківська кав’ярня-палярня проводить капінги, тобто дегустацію завареної кави в чашках. Потрапити на цю подію може кожен. Проводять захід раз на два тижні у неділю о 16:00.
Альтернативний спосіб заварювання та «з чим його їдять»
В Івано-Франківську «Фабрика кави» – одна з небагатьох кав’ярень, де можна спробувати дещо новеньке та незвичне. Йдеться про альтернативні методи приготування кави.
На вибір є декілька варіантів, серед яких:
– аеропрес – кава, приготовлена у такий спосіб, виходить насиченим та темним;
– кемекс – напій виходить легким, але при цьому насичений кофеїном;
– сифон – цей спосіб приготування подарує каві дивовижний аромат та насиченість;
– cold brew – у буквальному сенсі холодне заварювання. Напій виходить дуже насиченим та м’яким.
І це ще не все, чим франківців можуть здивувати у кав’ярні палярні.
Для того, щоб пізнати каву з нового боку, пропонуємо завітати у «Фабрику кави», де розуміють, як обсмажити зерна та здивувати ваш смак.
Вам завжди раді за адресою Південний Бульвар, 35.
Телефони:
0666888463
0963503404
У соцмережах: