Не просто напій: 7 фактів про вино від VINOTEKA

Культура споживання вина швидкими темпами поширюється Україною. Все більше людей цікавляться, що саме налито в їх келихи. Вони досліджують стилі вина, дегустують та відкривають для себе нові барви та грані цього благородного напою, підбирають вдалий стиль до страви, чи навіть – пори року! Від класичних червоних і білих вин до витончених ігристих і десертних варіантів — кожен може знайти щось на свій смак. Вино стає не просто напоєм, а справжнім культурним феноменом, який приносить задоволення і радість, об’єднує та надихає.

 Люди цікавляться історією цього напою, адже ще в давньогрецьких міфах згадується про виноградну лозу та амфори, наповнені вином. 

А чи не за кожною пляшкою з різних регіонів світу, де вирощують виноград та будують виноробні, стоїть цікава, майже містична легенда його походження чи специфіки смаку. Збираються цілі ком’юніті людей, яким цікаво дізнатись більше. Вони дегустують нові стилі, слухають цікаві історії від сомельє та кавіст, насолоджуються атмосферою та приємною компанією однодумців. Крім того, майже кожен народ має свою легенду, яка розповідає про появу божественного еліксиру – вина. Існує навіть ціла наука, яка вивчає цей виноградний алкогольний напій, і зветься вона – енологія.

Ось декілька цікавих фактів про вина, які ви, мабуть, досі не чули:

  • Гіппократ (бл. 460 – бл. 370 до н.е.), також відомий як “батько медицини”, використовував вино в багатьох своїх ліках. Він використовував його для зниження температури і як загальний антисептик. Це був засіб, який він часто використовував для своїх хворих пацієнтів.
  • Найдорожчим в історії продажів вином наразі є пляшка Каберне Совіньйон (Screaming Eagle Cabernet Sauvignon) 1992 року. Його купили за $500 000. До речі, компанія, яка отримала такий дохід, відправила всі гроші на благодійність.
  • Найстаріші виноградні лози, вік яких сягає більше 4000 років, знаходяться в Єгипті
  • У Стародавньому Римі жінкам заборонялося вживати вино. Чоловік мав повне право суворо покарати свою дружину у разі порушення цього закону. У 194 року до н.е. замість смертної кари запровадили розлучення.
  • Стандартний келих сухого білого чи червоного вина містить близько 110 калорій. Чим солодше вино, тим більше калорій.
  • Вино, яке здається водянистим на смак, вважається «розбавленим». В тому сенсі, що воно могло бути виготовлене з винограду, який збирали під час зливи.
  • Найдавніша сулія вина була знайдена при археологічних дослідженнях. Вони велися у Німеччині у регіоні Рейн-Неккар. Знайдену пляшку датували 325 н.е. Це вино зберігається у музеї міста Пфальц. Звичайно, вміст за такий довгий час зберігання прийшов у повну непридатність.

А ще варто знати, що нещодавно в Івано-Франківську, в ресторані VINOTEKA відбулася дегустація рожевих вин «Спокуса Рожевим», яку провів знаний сомельє Андрій Міколяш.

Переглянути цей допис в Instagram

Допис, поширений | вино | м’ясо | морепродукти (@vinoteka.if)

Гості мали змогу краще відкрити для себе світ рожевих вин, адже експерт ділився фактами та історіями про кожен зразок вина, а також почастуватись легкими закусками, ідеально підібраними до кожної запропонованої пляшки!

 

У ресторані обіцяли, що це не остання подія, тому слідкуйте за новинками у VINOTEKA, щоб не пропустити наступні цікаві зібрання поціновувачів вин та інших напоїв!

banner