Ревізія нового закладу кримськотатарської кухні "Курултай" в Івано-Франківську

8 березня  відчинив свої двері для відвідувачів ресторан кримськотатарської кухні «Курултай» в Івано-Франківську. Заклад знаходиться за адресою вул. Незалежності, 15 і поки працює в тестовому режимі, але ми вже встигли прийти на ревізію, щоб розказати вам.

Найперше, на що звернули увагу це цікава назва. Одразу хочеться загуглити, щоб знати, що вона означає. Тож, «Курултай» – у тюркських народів орган народного представництва, загальнонаціональний з’їзд, під час якого розв’язують найважливіші проблеми нації.

Екстер’єр.

Знадвору заклад оформлений доволі скромно, але ефектно. Він привертає увагу перехожих і водночас не захаращує громіздкими вивісками фасад будинку.
Гігантські скляні двері з вивіскою, крізь які видно таку ж масштабну люстру з різноколірною турецькою мозаїкою.

Інтер’єр та атмосфера.

Якщо ви колись були в закладах традиційної кухні у Сімферополі, то в «Курултай» вас точно наздожене ностальгія з приємними спогадами про відпочинок в Криму. Правда тут все значно новіше та вишуканіше, ніж в Сімферополі 15 років тому.

Заклад доволі компактний, попри стіну праворуч розмістились два столики, а над ними різьблення у формі шатра і лампадка з такою ж мозаїкою, як на центральній люстрі. Стіна прикрашена традиційними маленькими килимками.

Ліворуч – сходи зі скляними перелами. що ведуть на другий поверх, де теж є декілька столиків. А під ними два більші столи, за якими поміститься компанія.
Все оформлено в теплих бежевих та помаранчевих тонах і рясно всіяне різнобарвними елементами декору. А в залі лунає традиційна музика. Але не занадто голосно, а тихо, на фоні задає настрій.

Далі за столиками на першому поверсі є барна стійка і мангал. Взагалі, вважаю чудовою традицією залишати процес приготування страв відкритим для очей відвідувачів. Ви можете поспілкуватися з кухарем, спостерігати за його роботою, оцінити чистоту на кухні. А відкритий мангал – подвійна користь. В закладі приємний аромат м’яса та вугілля. Але треба віддати належне, він ледь вловимий, ніби на кухні його дозують, тільки щоб розбурхати апетит. Ми сиділи за столиком, який розміщений найближче до мангала і після обіду в «Курултай» на одязі не залишилось запаху диму, як інколи буває після пікніку.

Тут дуже атмосферно, багато цікавих деталей, а офіціанти радо розповідають про їх значення, якщо спитати. До речі, не забули і про зовнішній вигляд офіціантів. Вишиті сорочки з кримськотатарським орнаментом у чоловіків, а у жінок такі ж сукні.
Приємно, коли відвідувачів зустрічає нарядний та привітний персонал, як дорогих та важливих гостей.

Відвідувачів у закладі багато. За час нашого обіду, а це приблизно 50-60 хв не було жодного вільного столика. Коли одні відвідувачі покидали заклад, за декілька хвилин на їх місце хтось заходив. Багатьом, на жаль, не вистачило місця. Але офіціанти повідомили, що незабаром відкриють ще один зал на другому поверсі.

Тож ми зайняли єдиний вільний столик і пішли оглянути вбиральню. Тут теж дотримались концепції: яскраво-помаранчеві стіни з яскравою плиткою. Тут чисто, без зайвих запахів, є тепленька вода, щоб помити руки.

Їжа

В Івано-Франківську останнім часом немає проблем з різноманіттям їжі в закладах. Нас важко здивувати, але тут в меню справді багато незнайомих назв. Але то і на краще, є можливість спробувати щось абсолютно нове. Ми звернулись до офіціанта, щоб допоміг обрати, він порадив спробувати салат з конини та стейк з акули. Страви з м’яса акули в Івано-Франківську ми ще не зустрічали.

Я ще ніколи не куштувала конину і думала, що це буде жорстке м’ясо зі специфічним запахом. Але виявилось, що це дуже ніжний продукт.

Салат подали в яскравій тарілці і він був справді дуже смачний! Легкий, збалансований по спеціях і дуже поживний. Ми розділили дві страви навпіл, щоб кожен міг скуштувати, але якщо брати салат для одного, то ним легко можна наїстися.

Наступним подали стейк з акули. Якщо ви не куштували, обов’язково підіть в «Курултай» і замовте. Страву подають на лаваші, додають ніжний соус, схожий на айран із зеленню та салат з огірків, помідорів і волоських горіхів. Це дуже ніжна риба. Не суха, не жирна, ідеально приготована. Ми, до речі, спостерігали, як її смажили на мангалі. За нашим проханням один стейк розділили навпіл, хоча зазвичай страву подають інакше.

Ціни

В закладі можна обрати страви на різний гаманець. До прикладу, великий чебурек коштує 115 грн, салат з кониною, який ми замовляли – 185 грн, а стейк з акули обійшовся 450 грн. Його вартість залежить від ваги.

Якщо ви хочете відвідати заклад, насолодитись його атмосферою, можна обрати доволі бюджетні страви, а якщо хочете спробувати щось екзотичне – ціни трішки вищі, але в межах розумного.

«Курултай» вартий того, щоб ви відвідали його. Тут смачно, затишно, привітно. Особливо, якщо ви раніше бували в Криму, хоч трохи знайомі з традиціями – відкрити для себе цю культуру ще більше. А якщо ні – то познайомитись з нею!

banner