Лавандове й Американське і зі своєї печі: франківка й львів'янка створили альтернативу магазинному печиву (ФОТО)
Уявіть собі: ранок, ви нарізаєте заморожену ковбаску печива, розкладаєте на деко, і через 15-20 хвилин ви снідаєте запашним свіжим печивом. Ідея створити домашнє заморожене тісто для печива у винахідниць виникла спонтанно, і, виявилось, що в Україні такого немає. Команда OGOGO! поспілкувалась з командою засновниць замороженого печива “КУКСІ”, аби розповісти вам усі секрети цього смаколика.
Дві сестри – Оля і Іра живуть у різних містах – Львів та Івано-Франківськ.
Оля у Львові займається овочево-фруктовими букетами. Іра у Франківську чотири роки працювала дитячим аніматором, вона фахівець із організаційної психології. Одного дня дівчата вирішили об’єднатись заради цікавого проєкту, як виявилось вони першими в Україні почали робити заморожене тісто для печива.
“Одної ночі я не могла заснути – так хотіла домашнього печива. Але було лінь о першій ночі розводити безлад, гудіти міксером. І дуже шкодувала, що в морозильнику не було запасів. Другу половину ночі я не могла заснути через новонароджену ідею. Я завжди знала, що моя любов до їжі приведе мене до успіху”, – розповідає Оля.
Куксі – це печиво, зі смаком дитинства
Цю технологію кожен із нас бачив у своєму дитинстві – нічого нового. Найважчим, зізнаються дівчата, було правильно підібрати складники. То був найбільш затратний етап по часу, та й по ціні. Та все ж Оля й Іра його пройшли.
“Замісити тісто в порівнянні недовгий процес, а от підготувати все – очистити лаванду, подрібнити шоколад – це трудоємкий процес! А опісля потрібно все помити і прибрати – напевне це і займає найбільше часу”
Ніякої мороки, зважування інгредієнтів і муки по цілій кухні. Все готове для твого комфорту. Ви можете бути певні, що перед вами чиста натуральність. Ніяких штучних розпушувачів і Боже борони консервантів.
“Хоча, додавши ароматизатор лаванди можна зекономити кругленьку суму на справжніх чистих квітах лаванди, а чорний шоколад можна було б замінити краплями кондитерської глазурі. Тут вже економія у сотнях гривень на партії, та не будемо нічого міняти”, – зізнаються дівчата.
Склад печива:
⠀
•борошно
•вершкове масло 82%
•чорний шоколад 56% або справжні квіти лаванди
•цукор
•яйця
•ванілін
⠀⠀
Те, що дуже важливо для засновниць – це простота і легкість. І цю цінність вони хочуть передати у всьому – склад, упаковка, спілкування.
Як вибрати смак?
⠀
Лавандове дуже ніжне, не приторне. Смакує як весна. Коли кусаєш – треба втягнути ротом трішки повітря, щоб по смакових рецепторах розповсюдити цей аромат. Коли жуєш – цікаво ловити квіти лаванди і розкусувати. Вони дають такий цікавий присмак спецій. При випіканні Лавандове печиво не росте – і це його “фішечка”.
“Я обожнюю лавандовий смак! Він дуже ніжний, не приторний. Ти ніби куштуєш весну. Хоча, думаю, фаворитом стане саме “Американське” печиво, бо всі люблять шоколад. А якщо він ще й чорний 56%! Це фантастичне поєднання крихкого солодкого тіста із гірким шоколадом! Ми такі молодці, що додумались до такого“, – кажуть дівчата.
“Американське” й справді цікаве, бо контрастне. Солодке не приторне тісто і чорний шоколад нагадують, що ти точно їж крафтове печиво. На смак ти можеш розібрати усі інгредієнти. На полицях магазину не знайти такий чистий продукт. “Американське” трішки виростає під час випікання.
⠀
“Всім рекомендуємо брати набір з двох смаків – вони одинакові по ціні, проте ви зможете обрати улюбленця. За рахунок того, що печиво не приторне і не має штучних ароматизаторів – воно не набридає. Як людина, яка вже майже 3 тижні тестує його, я знаю, про що говорю. Особливість його у тому, що воно з тих самих складників, з яких я готую для себе сама. Я ж піклуюсь про себе – обираю все найкраще. От і в печиві використовую лише все найкраще. Так, плануємо виготовляти для кафе. Вже, до речі, маємо угоду з однією із львівських кав’ярень.”
Також дівчата поділились секретами приготування смачного печива.
“Перед тим, як поставити у духовку, потрібно дати йому 10 хвилин постояти за кімнатної температури. Якщо різати зразу замерзле – воно буде кришитися, або взагалі не різатись. Випікати 15-20 хвилин до румяного низу. Нарізати найкраще товщиною 0,5-0,7 см.”
“В ньому є цукор. Я люблю цукор і солодке, тому заміняти на замінники не будемо. Хоча, трішки згодом, плануємо попрацювати над цим напрямком. Цукру там на третину менше, ніж було в оригінальному рецепті. Чи давати дітям – кожен вирішує сам.”
Плануємо поєднувати непоєднуване, візьмемось до розробки нових смаків.
“Я впевнена, що у нас будуть постійні клієнти, яких треба буде ввесь час дивувати. От тільки відіб‘ємо всі інвестиції, заробимо на море (жартую, бо, без сумніву, постійні клієнти з’являться швидше, ніж відкриють кордони) і візьмемось до розробки нових смаків. Плануємо поєднувати непоєднуване, щоб у людей завжди була цікавість до нашого продукту”.
Ціна тіста для печива – 200 грн. за кілограм, пів кілограма обійдеться вам у 105 грн. У Франківську та Львові доставка додому безкоштовнат (при замовленні від кілограму тіста), у інші міста смаколики відправляють Новою Поштою.
Замовити печиво можна за посиланням або зв’язавшись по телефону.