"Наша зброя - це пряники!": франківка вчить вимушено переселених діток робити солодощі та передає смаколики бійцям на фронт
Франківка Ірина Станіславська декорує пряники з 2014 року. А з початком війни в Україні майстерня “Гарні пряники” проводить майстер-класи для вимушено переселених діток.
Частину виготовлених на цих навчаннях пряників діти за власним бажанням передають українським військовим. До пакунка зі смаколиками малеча додає листівки з побажаннями нашим воїнам, пише OGOGO!
«Гарні пряники» – це домашній проєкт, майстерня, яка вже 7 років випікає пряники для маленьких та дорослих жителів Івано-Франківська. Також відправляли пряники по Україні та за кордон.
З початком війни в Україні, зрозуміло, що хто міг думати про пряники. Ми були в «ступорі» два тижні… А потім прийшла злість і розуміння, що треба робити те, що вміємо найкраще.
Наша зброя в тилу – це пряники! Ми й до війни проводили багато майстер-класів для дітей та дорослих. А зараз запустили таку ініціативу: запрошуємо вчитись робити пряники діток-переселенців. Їх зараз у Франківську є дуже багато”, – розповідає Ірина Станіславська.
За два тижні в рамках проєкту “Пряничні майстер-класи “Все буде Україна” Ірина провела шість майстер-класів на патріотичну тематику. До пряникування залучили 92 дітей, з них 67 – з родин, які вимушено залишили свої домівки. На цих навчаннях вони задекорували близько 370 пряників, а сотню з цієї кількості діти передали на фронт нашим бійцям для підтримки бойового духу.
“Майстер-класи, які відбулися, мали назву “Все буде Україна” і стосувались патріотичної тематики. Впродовж двох тижнів ми провели вже шість майстер-класів і хочемо проводити їх на постійній основі. Окрім гостей міста, ми також запрошуємо франківців до участі в майстер-класах, але для містян участь є платною, щоб компенсувати вартість матеріалів та розвідних засобів”, – каже Ірина Станіславська.
У суботу, 9 квітня, майстерня “Гарні пряники” розпочинає майстер-класи на Великодню тематику. Всіх охочих запрошують долучатися, оскільки це буде сімейний формат.
“Вже з цієї суботи ми починаємо тематику «Великодня», будемо розмальовувати «писанки», «пасочки», «зайчики», «курчаток»… Крім того, ми змінюємо формат, запрошуємо тепер до участі не лише діток, а й їхніх матусь. Для них це буде і арттерапія, і можливість здобути нові навички. Окрім того, для мене важливою є й освітня функція. Очевидно, що гості зі сходу України, з центральних регіонів не так добре знають наші великодні традиції і тому хотілося б долучати їх до цього. В нас підготовані матеріали, будемо показувати, розповідати, що означають різні малюнки, візерунки на писанках, аби вони могли відтворити їх на пряниках”, – ділиться Ірина Станіславська.
За словами жінки, ще однією важливою складовою цих майстер-класів є підтримка наших військових.
“Кожного разу на початку майстер-класу я пропоную всім учасникам, які малюють свій набір пряників, за бажанням, щоб вони поділилися, хто скільки хоче, своїми пряниками, які вони зробили. Ми даємо листівочки, кожен пише своє ім’я, вік, побажання нашим військовим. Потім вдома, коли вони підсихають, я їх належним чином запаковую, та з допомогою волонтерів ми відправляємо пряники з листівками на фронт – бійцям, які тримають нам небо і створюють умови, завдяки яким ми тут можемо мирно пряникувати і готуватись до Великодня”.
Анонс подій буде незабаром на сторінці Гарні пряники.Івано-Франківськ, проте вже зараз можна попередньо реєструватись за тел/viber:
095 65 83 481
“Приходьте зі своїми сім’ями, беріть друзів-родичів, запрошуйте гостей міста – будемо разом готуватись до світлої Пасхи! У темні часи це ну дуууже необхідно кожному. Переможемо разом!”
Також Ірина просить всіх охочих підтримати проєкт фінансово.
Реквізити: 5167 9855 6215 1290 Дідик Ірина
“Початок цієї ініціативи стартував за рахунок наших ресурсів, але звісно, що для проведення великої кількості майстер-класів нам потрібна підтримка. Тому ми просимо долучатися всіх небайдужих, всіх кому, відгукується ця ідея до проведення наших майстер-класів. Всі охочі можуть долучитись до нашої ініціативи, підтримати нас фінансово, це допоможе нам залучити більше і більше діток до наступних майстер-класів”, – наголошує Ірина.