Правда і міфи про солодощі

Без чогось солоденького не обходиться будь-яке свято. Для когось солодощі стали не просто втіхою, а  цілодобовим раціоном. Проте дієтологи попереджують: солодке їсти шкідливо. Давайте розглянемо найбільш поширені переконання про солодощі і дізнаємось, чому ж вірити.

7156fd123cd81bc9831492d53038ddb0

Правда -слодощі це джерело енергії. 

Наш організм постійно потребує енергії, особливо коли ми багато працюємо (розумово чи фізично), в крові знижується рівень глюкози, внаслідок чого ми відчуваємо втому. Щоб відновити рівновагу, достатньо з’їсти чогось солодкого. За допомогою ферментів наш організм розчепить сахарозу на прості моносахариди, зокрема глюкозу. А вона – важливе пальне для м’язів і мозку. Мозок одразу почне використовувати частину енергії, і ми знову можемо працювати на повну. Проте варто пам’ятати, що солодощі бувають різними. Без кремових тортів прожити можливо, але від фруктів відмовлятися не треба: у них міститься не лише плодовий цукор – фруктоза, але й вітаміни та мікроелементи. Також не треба забувати про мед – натуральні та смачні ліки. 

deserty-eda-konfety-18929

Правда – вони дарують радість.

Солодощі стимулюють вироблення  серотоніну – “гормону радості”, але ця властивість може зіграти злий жарт. Психологи кажуть, що у нав’язливої тяги до солодкого є психологічні причини. Наприклад, невпевненість в своїх силах, страждання від невзаємного кохання, поганий настрій, дратівливість. Ми просто “заїдаємо” ці проблеми солодким, стимулюючи центр задоволення. Також залежність від солодкого може виникати у людей, яких з дитинства часто втішали смачними кондитерськими бонусами: у цьому випадку виробляється бажання “заїдати” навіть найменші неприємності.

 

Міф – цукрозамінники корисніші. 

Сахарин, сорбіт, ксиліт та інші цукрозамінники некалорійні, але використовувати їх можна тільки після рекомендації гастроентеролога і аналізу крові на цукор. Цукрозамінники призначені в основному для діабетиків. Більше того, вони можуть завдати шкоди жовчному міхуру та печінці. Інша справа глюкоза (плодовий цукор): вона дійсно корисна і майже в два рази солодша за цукор, але по калорійності майже однакова. Якщо пити несолодкий чай не виходить, можна давати коричневий цукор: він містить хром, калій, кальцій, магній, залізо та інші корисні речовини. 

Міф – десерт тільки після обіду. 

Мама завжди повторювала: спочатку суп, потім солодке. Ми звикли, що десерт треба їсти тільки після прийому їжі. Насправді мама хитрувала, адже знала що після десерту суп їсти не захочеться. Дієтологи запевняють, що ідеальний час для десерту – між прийомами їжі, наприклад через годину-півтора після обіду. В такому режимі вуглеводи засвоюються найкраще. 

Відмовитися від цукерок – схуднути. Правда, але…

Худнуть не через те, що відмовляються чи зменшують споживання якогось продукту. Кілограми зникають, коли людина починає споживати в день менше калорій, ніж зазвичай, і при такому раціоні використовує більше енергії, зайнявшись, наприклад, спортом. Якщо ви хочете схуднути, не обов’язково повністю відмовлятися від солодкого. Справді зайвим буде надалі купувати кремові торти та цукерки, адже вони загрожують не тільки зайвими калоріями, а й своїм вмістом – харчовими добавками, ароматизаторами, консервантами.

eda-konfety-41102

Міф – можна захворіти діабетом. 

Є два типи цієї ховороби, яка останнім часом стає катастрофічно поширеною по всьому світу. Цукровий діабет 1 типу виникає частіше всього в дитячому віці або до 40 років. Основна причина в тому, що організм хворого виробляє антитіла, які знищують клітини підшлункової залози, що виробляють інсулін. При такому типі діабету треба постійно робити уколи інсуліну та притримуватися строгої дієти (виключати з раціону солодощі, фруктові соки, лимонад). Цукровий діабет 2 типу виникає після 40 років, в основному на фоні надлишкової маси тіла. В такому випадку призначають дієту і цукропонижуючі припарати. Як бачите, солодощі не можуть спровокувати цукровий діабет, однак в дорослому віці можуть спричинити ожиріння, одного з факторів виникнення діабету 2 типу.

1448230237_med__600

Смачна альтернатива:

Цукор – мед. В ньому містяться фруктоза та антиоксиданти.

polza_i_vred_meda

Цукерки – мармелад та сухофрукти. Ці продукти містять пектин, багато вітамінів, які легко засвоюються.

sweets-nuts-marmelad-orehi

Торт, тістечка з кремом – фруктові салати та коктелі. 

Завтрак герцогини

Морозиво, шейк – фреш, нежирний фруктовий йогурт. 

Make-a-Yogurt-and-Fruit-Dessert-Intro

Вафлі, солодке печиво, круасан – вівсяне печиво, несолодкий крекер, зефір без шоколаду. 

1477004284_vivsyane-pechivo

banner

Залишити відповідь