Що з'їсти, щоб бути ситим. 8 корисних продуктів

Чому крупа кіноа не гірша за гречку, що потрібно їсти з рибою, щоб наїстися і чому сочевиця “перемагає” усі інші бобові у ситості. Команда OGOGO! розкаже, які продукти корисно вплинуть на ваш організм.

Насамперед важливо зрозуміти, якою є формула ситості. Це жири + клітковина.

Щоб бути ситим тривалий час, потрібно зосередитися на продуктах, які містять “хороші” жири і клітковину. Вони повільно перетравлюються, не викликають різкого підвищення і спаду цукру в крові та допомагають контролювати звички в їжі.

Міф про те, що жири потрібно повністю виключати – безглуздий і шкідливий. Вони – цінне джерело енергії.

Однак важливо вміти вибирати “хороші” жири.

Клітковину ж треба їсти в будь-якому вигляді. Для відчуття ситості важливі розчинна і нерозчинна клітковини. Перша живить і покращує прохідність кишківника, друга – прибирає сміття зі стінок кишківника і пригальмовує вивільнення цукрів з їжі.

Горіхи і горіхова паста

Горіхова паста повинна бути без цукру та інших підсолоджувачів, а також без солі. Горіхи у сирому вигляді і паста з них – кращий з доступних суперфудів.

nuts

Ненасичені жири в горіхах підвищують тонус і зменшують запальні процеси. Вони допомагають регулювати рівень цукру в крові, захищають організм від передчасного старіння.

Мигдаль, волоський горіх, фундук, кеш’ю, фісташки і гарбузове насіння можна додавати в салат, крем-суп і смузі боул.

Кіноа

Кіноа засвоюється легше, ніж більшість популярних каш. Вітчизняні гречка і пшоно теж  насичують, містять і клітковину і не містять глютену. Але кіноа перевершує їх завдяки підвищеному вмісту і балансу клітковини, рослинного білка і складних вуглеводів.

c182cf5b1d9c85fe617d54e35efad578

Кіноа можна використовувати як основу для каш і салатів. Вона добре зберігається в готовому вигляді, її зручно брати на обід в офіс.

Авокадо

Добова норма Омега-3 – це, наприклад, жменя волоських або інших сирих горіхів. Але найкращим джерелом є авокадо. Моно не насичені жирні кислоти в його складі підтримуватимуть здоров’я серця і судин.

745662762_w640_h640_cid2321858_pid514035271-09a9d37f

Авокадо підійде до страв на сніданок: його можна додати до смузі, каші, омлета. Також можна з’їсти авокадо на обід і вечерю у салатах чи окремовід страв.

Сочевиця

Бобові – складні для засвоєння продукти і за рахунок вмісту крохмалю можуть викликати здуття і тяжкість в шлунку. Але із сочевицею усього цього можна уникнути.

DLUNa-8W4AAMnFs

В 1/2 чашки сочевиці – 8 г клітковини і 9 г рослинного білка.

Готувати її можна на індійський манер. Потрібно додати імбир, прянощі, томатний соус або шпинатний мус.

Жирна риба

Порція лосося, оселедця, форелі чи скумбрії – ідеальна заміна стейку з червоного м’яса або дієтичного відварного курячого філе. Головне – доповнювати рибу салатами.

1436977256_7

Це можуть бути будь-які салати, які не містять шкідливих соусів, про це інформує Еспресо TV.

Темна зелень

Чим темніше, тим корисніше. Шпинат, брокколі, листова капуста Кейл, рукола чи петрушка – вся листова зелень якісно впливає на склад крові.

кость1

Вітамін К в їхньому складі запобігає розвитку серцево-судинних захворюваннь. Крім того, в зелені визначено високий вміст кальцію.

Хумус

Відварені нут і кунжут – база будь-якого хумусу. Нут – джерело рослинного білка. При тривалій термічній обробці його волокна стають легко засвоюваними системою травлення. Збитий в пюре кунжут доповнює хумус клітковиною і мікроелементами.

3d934efc743096dc111a02812b06f32f

Хумус використовують в звичних стравах замість сметани, майонезу, а також як соус для овочів.

Насіння льону і Чіа

Насіння льону варто додавати у стакан води, попередньо подрібнивши. Насіння льону і чіа можна також додавати у салати або каші.

685715680_w0_h0_kinoa_muka

banner

Залишити відповідь