Шокофея з Прикарпаття виготовляє неймовірні солодощі з шоколаду (ФОТО)

Насичений чорний шоколад для себе, сердечка із молочного шоколаду з додаванням горішків та сублімованих фруктів, рожева шоколадка з печивом орео. Якщо вважаєте себе справжнім гурманом, або давно хочете поласувати незвичним солоденьким, у вас з’явилась така нагода. На Прикарпатті “шокофея” Яна творить із шоколаду та фруктів найрізноманітніші дива. Про те, як дівчина закохалась у солодощі, та як зробити зі звичайної плитки шоколаду витвір мистецтва читайте далі.

Яна Лейбюк родом із Надвірнянського району, села Білі Ослави, дівчині 23 роки. Вона розповідає, що “шоколад” для неї – це як робота й хобі водночас.
96512557_1095583837463635_3561643587644619366_n
“П’ять років я жила у Івано-Франківську, 4 із яких навчалася. У 2018 році закінчила Прикарпатський національний університет за спеціальністю журналістика. Будучи ще студенткою поєднювала навчання із роботою. Працювала у різних сферах: кухар ліпки пасти, помічник кухаря, продавець-косультант, вокалістка караоке. Зараз розумію, що увесь мій життєвий шлях я була сфокусована на тому, щоби знайти своє покликання. І продовжую досі шукати себе. Також маю сертифікат по закінченню курсів масажу. Але наразі займаюся лише шоколадною справою. Улюблене хобі – музика. Співаю відколи себе пам‘ятаю. Ну і звісно шоколад – це як робота й хобі в одному поєднанні.
82491276_3243417152351861_8990153919450490309_n
Дівчина довго шукала себе, навіть їхала в Польщу, в надії самореалізуватись, проте зрозуміла, що ніде окрім України не хоче працювати. Після поневірянь та внутрішніх конфліктів з’явилась ідея займатись шоколадом.

“Після того як не вдавалося знайти роботу до душі, довгий час відчувала внутрішнє перегорання. Звільнилася із останньої роботи й вирішила присвятити час на роздуми – чим хотіла б далі займатися в житті. Це був час “Х”. Розуміла, що перед мною стоїть вагоме рішення, що вплине на мою долю. Переїхала назад у село до батьків і дала собі пів року на впорядкування своїх думок і внутрішніх конфліктів. Через декілька місяців поїхала в Польщу на заробітки. Була там рівно три дні. За ці 3 дні я пережила більше, аніж коли була вдома. Із Польщі поверталася з чітким усвідомленням того, що ніде окрім України я не зможу себе реалізувати. У мені все більше й більше оживала думка, що хочу бути незалежною і працювати на себе. Після приїзду одразу записалася на курси масажу й була впевнена в тому, що стану масажистом, відкрию свій кабінет. Але паралельно у мене з‘являється ідея із шоколадом.”
82887537_161286581864130_4233356547581358443_n
Якось Яна гортала стрічку в інстаграмі й натрапила на пост дівчини, що робила корисні цукерки без цукру. Зайшла на її сторінку, почитала декілька постів і знайшла такий термін як «темперування шоколаду». Ніколи раніше такого не чула, тому дівчина почала зацікавлено шукати інформацію в Google, а також відео в YouTube.
“З цього все і почалося. Пам‘ятаю, як дні й ночі передивлялася онлайн уроки, завела блокнот, почала все записувати. А згодом замовила форми та купила трошки шоколаду. І перейшла до практики. Шоколад я сама не готую, його я закуповую. Працюю із бельгійським шоколадом бренду “Callebaut“ – поширеним серед кондитерів та шоколатьє. Шоколатьє- так називається моя нова професія. І ось моїй Шоколадній Галереї в липні виповниться тільки пів року.”
-Що тебе надихає творити таку красу?
– Мене надихають люди. Їхні коментарі, гарні відгуки, їхні щасливі очі, коли вони бачать мої вироби. Це дуже сильно мотивує і зігріває моє серце. Я усвідомлюю, що можу служити людям і вносити в їхнє життя щось прекрасне.
Також я надихаюсь роботами інших майстрів. Там, власне, я шукаю нові для себе рішення. Але не копіюю, просто збагачую себе новими ідеями й в результаті роблю щось своє.
– Скільки часу йде на виготовлення одного виробу? Як придумуєш смаки?
-Оскільки в якості начинок я використовую здебільшого горішки, сублімовані фрукти, хрусткі горошки в бельгійському шоколаді та печиво «Орео». Всі ці інгредієнти прекрасно поєднуюються між собою, я можу комбінувати їх по-різному і отримувати різні смаки. Всі комбінації смаків я записую в блокнот. Наприклад, хочу зробити шоколадку із горіхом кеш’ю + малина + хрусткі горошки, тоді все це записую щоби не забути, а в процесі роботи придумую дизайн.
Зазвичай це займає багато часу. Хоча з першого погляду здається, що це дуже легко. Для мене важлива кожна деталь – люблю, коли все виглядає гармонійно. Коли кольори поєдунюються між собою, коли на шоколадці є якийсь видимий візерунок та симетрія. Хоча можна все повикладати хаотично й багато хто так і робить. Але для мене важливий не тільки смак моїх виробів, а й естетичний вигляд. І як практика показала, що люди теж надають цьому значення.
Якщо мова йде про одну шоколадку, то по часу це буде приблизно займати 15-20 хвилин. Але зараз я не працюю в малих об’ємах. Темперую за один раз, наприклад 500 грам шоколаду, з якого можна зробити 4 плитки і 10-20 цукерок. Увесь цей процес + підготовка до процесу, займає приблизно півтори або дві години.
80312378_461211964824913_2162817198327727547_n
-Ти ласунка? Які зі своїх солодощів любиш найбільше?
-Так, я дуже люблю солодке. Напевно немає таких солодощів, які б я не любила. Але часто обмежую себе в них. Тому що є загроза набрати зайві кілограми, які я колись так старанно скидала. На заміну звичайним солодощам я готую для себе смаколики без цукру й пшеничного борошна. Але інколи можу дозволити собі щось “шкідливе”. Головне, як я люблю казати, мати міру в усьому. Що стосується шоколаду, то його я теж їм із обережністю. Бо раніше я могла з‘їдати цілу плитку за один раз, а зараз це одне-два віконечка. Навчилася дійсно смакувати шоколад й розтягую це задоволення надовго. Із моїх виробів улюблені – це молочний шоколад із горіхами або печивом «Орео» та темний шоколад без додатків. Темний люблю смакувати з кавою, яку я п‘ю без цукру. Магазинного шоколаду чи цукерок вже не їм, не смакує.
 -Розкажи про асортимент своїх виробів, з чого виготовляєш шоколадки та цукерки?
-В моїй Галереї є плитки стандартного розміру, є міні плиточки по 60-65 грам, шоколадні квіти, сердечка, ведмедики, медіанти, цукерки різних форм, є більші, є менші. Додатки завжди одні й ті ж – горіхи, сублімовані фрукти, горошки у бельгійському шоколаді, печиво «Орео», M&M, рисові кульки та інші. Також білий шоколад фарбую натуральним порошком сублімованої малини, лохини та апельсину. Відповідно це дає характерний смак для білого шоколаду. Додатки кожного разу комбіную по-різному.
Це все сортую в коробочки й виходять набори.
Сам шоколад має натуральний склад- це масло какао, какао терте, цукор, соєвий лецитин, натуральний ароматизатор: ваніль. Якщо це молочний шоколад, то він ще містить сухе молоко, якщо білий – немає какао тертого. Також в кожного шоколаду різне співвідношення цих інгредієнтів.
-Які ціни твої смаколиків?
– На даний час ціна стандартної плитки шоколаду (90-95грам)- 80грн. Плитка із шоколаду рубі -100грн. Міні плитка (60-65грам) – 50грн. Шоколадні квіти, сердечка, ведмежата (70грам) по 65-70грн.
Медіант – 12грн. якщо із шоколаду рубі – 15грн. Цукерки від 5 до 10грн.
На рахунок наборів, найдорожчий -400грн, далі 290, 260, 220, 180, 150, і найдешевший 90грн.
Ціни на набори я вказую під постами в Інстаграмі, на сторінці, де продаю солодощі.
-Чим прикрашаєш цукерки і шоколад? Це справжні, натуральні фрукти?
-Прикрашаю тими ж самими горіхами, фруктами, горошками, інколи цукровим декором, але дуже рідко. Також фарбую вироби какао маслом, куди додаю харчові барвники. І кісточками малюю дизайн або роблю краплинки на шоколаді. Виглядає дуже ефектно. Сублімовані фрукти теж замовляю. Знайшла посередника, який цим займається. Часто люди цікавляться, що це за фрукти. І чому вони виглядають так немов синтетичні. Насправді вони засушені по-особливому. Спочатку їх заморожують до шокової температури (від -100 до -190 градусів), а потім переміщують до вакуумної камери, де із фруктів виділяється вся волога. Так плоди зберігають свою форму, колір, запах, і стають в 10 раз легшими.


-Чи можна таке солодке давати діткам? Можеш назвати ці смаколики корисними?
– Це правда, що шоколад “Callebaut” має натуральний склад. У ньому немає пальмового жиру, який нерідко додають замість масла какао недобросовісні виробники. Немає емульгаторів, підсилювачів смаку. Але у складі є цукор. Всім відомо, що це і чому цукор шкідливий. Тому не можу назвати цей шоколад саме корисним, хіба що темний та гіркий шоколад, де кількість цукру є мінімальною. Одного разу одна мама шукала шоколад для своїх дітей. Я так зрозуміла, шоколад без білого рафінованого цукру. Так от, є люди, які готують такий шоколад. Він називається крафтовий, або живий. Замість цукру туди додають натуральні цукрозамінники, такі як мед або кокосовий цукор. Також замість сухого коров‘ячого молока додають рослинне молоко.
Веду до того, що є різні батьки. Одні хочуть, щоби їхні діти їли все натуральне, інші не знають, як боротися із цукрозалежністю своїх дітей, (а ми знаємо, що діти люблять їсти багато солодкого), а ще інші знаходять золоту середину й можуть розставити межу допустимого у споживанні солодощів. Тому все відносно. Я вважаю, що цей шоколад можна діткам, але якщо вони ним не зловживають.
-Які солодощі порадиш тим, хто замовляє у тебе вперше?
-Я завжди відштовхуюсь від того, який шоколад людина любить в принципі. Далі питаю чи любить горіхи або легку фруктову кислинку. Чи любить темний шоколад або ж білий. Але зазвичай людина просто скидує мені скрін тих робіт, які я робила раніше, й просить зробити щось подібне. Я можу запропонувати щось змінити чи додати, ми узгоджуємо, і все на тому. Але якщо людина розгублена і каже, що хотіла б спробувати усього по-трошки – завжди раджу взяти коробочку цукерок сердечок. І зробити асорті з різних видів шоколаду із різноманітними начинками.
83940727_497076774553012_7916477221226768332_n

-Що плануєш надалі, хочеш відкрити власний магазин? Чи вже з кимось співпрацюєш?

-Якщо не заглядати далеко в майбутнє, то планую багато працювати, вдосконалювати навики, навчитися робити корпусні цукерки, де є рідка начинка, навчитись робити трюфель, нарізні цукерки, хочу спробувати сама приготувати шоколад вдома. Також хочу відвідати курси (якщо буде така можливість в Україні), розширити асортимент, набути більший потік клієнтів, почати з кимось співпрацювати.
А на рахунок магазину або майстерні – не задумувалася серйозно. Моїй справі всього 5 місяців. Гадаю зарано будувати такі плани. Час покаже.
banner

Залишити відповідь