«Бабусин пляцок»: як Тетяна Мартиненко береже класичні рецепти і дивує сучасними десертами (ФОТО)

Тетяна Мартиненко почала свій шлях у світі десертів пʼять років тому. Це сталося, коли відчула, що двоє дітей вже стали дорослими, а тому почала заново шукати себе – займалася теслярством, дизайном та іншим. До цього франківка ніколи не цікавилася кондитерством, навіть не випікала вдома. Зараз же готує сотні десертів під брендом «Бабусин пляцок» на святкові події та для закладів міста.

«Огого» завітало на відкриття кондитерського мініцеху «Бабусин пляцок», дізналася про шлях Тетяни Мартиненко у солодкій справі та про плани на майбутнє.

«У цей непростий для країни час, особисто мене дуже рятує робота. Після початку повномасштабного вторгнення я не працювала тільки кілька днів, тоді у всіх нас був сильний шок. Проте робота дозволила мені відродитися, вона відволікає від найбільших проблем у житті», – ділиться жінка.

Вона пригадує, що коли починала свій шлях кондитера, спочатку готувала за рецептами з інтернету, адже раніше ніколи не цікавилася кондитерською справою. Її першим десертом стали капкейки, які насправді вийшли не одразу. 

«Основа у мене вийшла гарна, а ось з кремами була проблема. На смак він був нормальний, але от структура була ніяка. Хоча всі казали, що смачно і мене це тішило, я бачила шлях, яким маю рухатися. І коли я все ж пішла вчитися, зрозуміла “хімію всіх” процесів, то крем у мене вийшов, як треба. Я знайшла вчителів, які мене надихали, і я побачила потенціал у своїй роботі», – каже Тетяна.

Вона зі захопленням розповідає, що їй подобаються всі процеси у кондитерській роботі – від змішування перших інгредієнтів, як поєднуються різні структури, до декорування смаколиків.

«Коли ти починаєш щось готувати, то ти не завжди знаєш, яке воно вийде в кінці. Але потім стається цей ефект «вау», коли бачиш свою фінальну роботу. Починаючи з зовнішнього вигляду та закінчуючи смаковими якостями».

Найсмачніше завжди у бабусі 

Назва «Бабусин пляцок» зʼявилася інтуїтивно, зізнається кондитерка. Тетяна пригадала, що її бабуся дуже захоплювалася домашньою випічкою та стравами. І найбільш затишно кожна людина почуває себе біля своєї бабусі – як у дитинстві, так і у дорослому віці. Бабусі завжди хочуть нагодувати своїх онуків чимось смачненьким. Саме всі ці відчуття Тетяна передає своїми десертами, адже «найсмачніше завжди у бабусі». 

Тому асортимент у «Бабусиних пляцках» дуже різноманітний. Від десертів, які тільки нещодавно зʼявилися на українському ринку – макарони, чізкейки на паличці, трайфли, моті… До традиційних пляцків та тортів за класичними рецептами.

«Зараз важко бути оригінальним, адже є таке різномаїття десертів. Все вже створено до нас, а ми вміємо це красиво скомбінувати, аби отримати новий смак. Своєю оригінальною пропозицією я можу назвати меренгові рулети. Фісташковий з вишнею, орео, карамельне яблуко та інші різні начинки».

Тетяна для всіх своїх десертів використовує тільки найякісніші та найдорожчі інгредієнти. Адже важливо, щоб ласощі були не тільки солодкими, але й не шкодили нашому здоровʼю.

«Зазвичай люди важко вірять у якість того чи іншого продукту. Чому мені можна вірити? Бо я транслюю свою роботу в Інстаграмі, я викладаю у сторіс свої масові закупки, процеси роботи. Показати одне, а готувати з іншого я вже не зможу. Одна з моїх вимог до десертів – вони мають мати класичний природний вигляд».

Кенді-бари та замовлення на два тижні

Найбільше Тетяні Мартиненко подобається готувати кенді-бари, або як їх називають у народі – «солодкий стіл на весіллі». Це непростий та довготривалий процес, який поєднує у собі виготовлення різних десертів. 

«Все починається з окремих складових, великої кількості основ для десертів. Проте коли в кінці бачиш все це разом, як десерти поєднуються та гармоніюють між собою – з великої кількості шматків-пазлів виходить смачна картинка», – розповідає Тетяна.

Одним з найбільших замовлень у карʼєрі Тетяни були десерти одночасно для двох весіль. Вона вагалася, чи брати ці замовлення до роботи, але діти вмовили її та допомагали на різних процесах. Для одного весілля потрібно було приготувати десять пляцків та весільний торт, висотою метр двадцять, а для іншого – кенді бар. 

«Найважче було все розпланувати. Всі процеси зайняли близько двох тижнів, адже певні складники мають йти через процес заморозки. І я впоралася з цими замовленнями вчасно, правда зі заспокійливим, але все зробили», – пригадує з усмішкою Тетяна.

Знайти підхід до кожного клієнта не просто, адже погляд на той чи інший десерт може дуже різнитися. Погодження всіх деталей може тривати кілька днів, але кондитерка та замовник завжди доходять до спільного рішення, а десерт виходить якнайкраще. 

«Дуже багато людей зараз повертаються до класичних смаків: Київський, Прага, Наполеон, Естергазі… Ці торти постійно є у виробництві. Можна помітити, що влітку обирають більш ніжні десерти, а взимку хочуть більш насичені смаки».

Власний кондитерський мініцех

Партнери та клієнти Тетяни Мартиненко завжди залишаються її хорошими друзями. Тому чимало з них завітали на відкриття кондитерського мініцеху закритого типу (туди можуть потрапити тільки ті, хто там працює). Тут за день будуть виготовляти до чотирьох видів пляцків, до десяти тортів та різноманітні тістечка.

Відкриття мініцеху, каже Тетяна, це знак для неї, що вона на правильному шляху. До її команди вже входять двоє працівників, але штат точно буде збільшуватися, бо жінка планує відкрити власний заклад у місті.

«Мене дуже у роботі надихають люди. Всі! З ким би я не спілкувалася, це завжди дуже захопливо. Як людина може робити ту чи іншу роботу, як їй це вдається. Після спілкування завжди є натхнення до власної кондитерської справи».

Замовити десерти у «Бабусиних пляцках» Тетяни Мартиненко дуже просто – потрібно написати їй в Інстаграм, інші месенджери або зателефонувати. Найкраще зробити замовлення за 10 днів до святкової події, адже тоді вам зможуть запропонувати набагато більший вибір десертів.

«Бабусині пляцки» в Інстаграм – https://www.instagram.com/babusincake/ 

Телефон: +380680686010 

Адреса: с. Вовчинець, вул. Чумака, 31 (район магазину “Торба” на Надрічній)

banner