ТОП-10 найкращих маркетингових ходів в історії

Chupa Chups

podarok-iz-chupa-chupsa
Звісно, ти вже не уявляєш свого життя без цього льодяника на палочці. Просто і геніально! Однак, колись батьки просто потерпали від того, що карамельні цукерки залишали на долоньках їхніх дітей (а потім і на одязі) липкі сліди. Проблема вирішилася просто і геніально з появою в магазинах льодяників на паличці (яка спочатку була дерев’яною). Ці льодяники можна було їсти не забруднивши ні рук, ні одягу. Концепт придумав Енріке Бернат, дизайн логотипу розробив сам Сальвадор Далі ! Такий маркетинговий хід приніс бренду всесвітню популярність аж до нинішнього часу.

Red Bull

141009-red-bull-6a_0a8b833dd0a0260bf7beeaa31a823611
Ситуація з цим брендом абсолютно інакша. Коли ця торгова марка лише починала своє існування у США, вона просто не могла конкурувати із тодішніми (та й нинішніми) гігантами як Pepsi чи Coca-Cola. Просував Red Bull Дітріх Матешиц, і він запропонував зробити наступне: штучно підвищити ціну в два рази в порівнянні з конкурентами (спірний крок), зменшити обсяг тари, привести товарну тару до виду «батарейки», розміщувати напої в магазинах в нестандартних для них місцях, роздавати ящики з Red Bull студентам в університетських кампусах. Ідея прижилася, студенти зраділи дуже такій халяві, яка, до речі, прекрасно гармоніювала з горілкою, завдяки цьому з’явився фірмовий і надпопулярний коктейль: Vodka Red Bull. Бренд став повноцінним та дуже популярним!

IKEA

ikea-ice-cream-Cropped-2-e1528471680413-1280x640Був час, коли IKEA тільки-тільки приходила в США. І все б нічого, та продажи були гірше нікуди. Виявилося, що все дуже просто: дизайн американцям подобався, проте їх повністю не влаштовували габарити, які не відповідали великим розмірам їх будинків. Все, що було потрібно – збільшити габарити меблів.

Pepsi

Найбільш вдалим маркетинговим ходом Pepsi можна вважати те, як продавалася «газована вода» за часів Великої Американської Депресії. У той час Coca Cola продавала свої напої в пляшках по 170 мл, тоді як Pepsi тиражувала свій напій тарою на всі 340 мл. Ціна Pepsi була такою ж як і у Coca Cola: 5 центів за пляшку. Таким чином протягом двох років, починаючи з 1936 року компанія збільшила свій прибуток і продажі в два рази. Навіть зараз можна зустріти відгомони тієї політики: пластикові пляшки Pepsi мають об’єм в 0,66 літра, тоді як Coca Cola розливає свою продукцію в тари по 0,5 літра.

Absolut Vodka

absolut-kurant-product-sectionВід газованої води до суворих напоїв. Горілка «Absolute Rent Bravin» ( «Абсолютно чиста горілка») була розроблена в 1879 році, відрізнялася, дійсно, чистотою завдяки методу ректифікації. Просуванням зайнявся Ларс Ліндмарк, і прототипом майбутньої пляшки стала… бутель шведської мікстури, що попалася рекламістам на очі на вітрині однієї з аптек. Вони були настільки вражені простим дизайном пляшки, що взяли її на озброєння в якості прототипу.

Snickers

Позиціонували як закуску, яка може замінити повноцінний обід. Покупець дуже довгий час не міг второпати: як можна замінити повноцінний обід з першим і другим однією лише жалюгідною шоколадкою, і брав її суто як «солодке до чаю». Після того, як бренд перейшов до іншого агентства, Snickers перепозиціювали як продукт для підлітків, які, до слова, якраз люблять все солодке, інформує Kresp.

Tefal
Компанія протягом дуже довгого часу була щиро впевнена, що основним посилом до покупки її сковорідок з тефлоновим покиртем є факт можливості приготування їжі без масла. Взагалі без масла. І, до великого її розчарування, з’ясувалося, що господині і господарі своїх затишних домівок обирають ці сковорідки тільки за те, що вони дуже легко миються, бо їжа не прилипає до поверхні. Компанія подумала-подумала та й змінила основний зміст рекламної кампанії, і результат не змусив себе довго чекати. Продажі підвищилися.

Marlboro

315490651_1520171114Тютюновий бренд Marlboro першим ввів так звані «фліп-топи» – сигаретні пачки з верхом, що відкидається. Справа в тому, що багато покупців прилаштувались витягувати сигарети з пачки, не виймаючи її з кишені, таким чином марки сигарет було не видно. Таке нечуване неподобство вирішили виправити саме введенням такої пачки: тепер без особливої вправності сигарету з такої пачки НЕ виймеш. Таким чином, Mallboro змусили своїх споживачів виймати пачку, демонструючи назву бренду і упаковку, що позитивно позначилося на продажах.

banner

Залишити відповідь